X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka o wszystko, czyli protest w kopalni "Kazimierz Juliusz"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 19:00
Przez 90 godzin walczyli pod ziemią o miejsce pracy, które już wszyscy spisali na straty. W ostatniej sosnowieckiej kopalni "Kazimierz Juliusz" zakończył się protest górników. Dla wielu z nich była to walka o wszystko...
Audio
  • Walka o wszystko, czyli protest w kopalni "Kazimierz Juliusz" (Reportaż/Trójka)
Górnicy, którzy przez cztery dni prowadzili podziemny protest, witają się z rodzinami po tym, jak wyjechali na powierzchnię w Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu.
Górnicy, którzy przez cztery dni prowadzili podziemny protest, witają się z rodzinami po tym, jak wyjechali na powierzchnię w Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Wydobywanie węgla miało się zakończyć 30 września. Zgodnie z porozumieniem kończącym protest "Kazimierz Juliusz" będzie pracował dalej, aż do wyczerpania złóż. Zakład zostanie przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń (SRK), co będzie wymagało zmian w prawie.

To najważniejsze założenia projektu porozumienia. Jest on efektem negocjacji z udziałem związkowców oraz przedstawicieli ministerstwa gospodarki, kancelarii premiera i Katowickiego Holdingu Węglowego. Strony nie podpisały jeszcze porozumienia, dopracowują bowiem szczegóły.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>

Zakończenie podziemnego protestu było efektem zwolnienia prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego do czasu rozpoczęcia protestu, Romana Łoja. Posadę stracił także wiceprezes zarządu do spraw handlowo-rynkowych Mariusz Korzeniowski. Pełniącym obowiązki prezesa kopalni został były wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

Górnicy domagają się wypłaty zaległych pensji, co zostało częściowo zrealizowane. Chcą też możliwości wykupu mieszkań zakładowych. Oczekują także przedłużenia wydobycia działalności kopalni, ewentualnie - po całkowitym wyczerpaniu surowca - chcą przeniesienia do innej kopalni z zachowaniem wypracowanych przywilejów.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Twardasi od węgla" Anny Dudzińskiej i Moniki Krasińskiej.

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(IAR/Trójka/mp/mk)

Czytaj także

"Archeologia fabryki” - Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 10:52
Środa, 20 lutego 2012, godz. 18.15, Program 3. Bogdan Kosak jest znanym i cenionym ceramikiem. Jego pracownia znajduje się w budynkach fabryki Porcelany Śląskiej w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybkie pożyczki: opowieść o kulisach systemu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 10:00
"Pieniądze do 15 minut, zadzwoń minimum formalności, możliwość przedłużenia terminu spłaty, przelew w 15 minut, nie musisz okazywać potwierdzenia wielkości zarobków" – reklamy "szybkich" pieniędzy i łatwych pożyczek atakują nas z każdej strony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

83-letni kierowca: bardziej boję się chodzić niż jeździć

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 22:00
"To pewnie dziadek w kapeluszu" - tak często mówią inni kierowcy o tych, którzy jadą wolniej i mniej zdecydowanie. Określa się ich mianem "niedzielnego kierowcy". Bywa, że młodzi ludzie, boją się wsiadać do samochodu prowadzonego przez babcię czy dziadka. Czy słusznie?
rozwiń zwiń