Dziarski Dziadek: aktywne życie seniora

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 18:34
Pan Antoni Huczyński (93 lata) - znany z internetu jako "Dziarski Dziadek" - napisał książkę "Mój sposób na długowieczność".
Audio
  • Dziarski Dziadek: aktywne życie seniora (Reportaż/Trójka)
Antoni Huczyński to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał codzienne ćwiczenia, obejrzały miliony Polaków.
Antoni Huczyński to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał codzienne ćwiczenia, obejrzały miliony Polaków.Foto: youtube.com

93-letni Antoni Huczyński, czyli Dziarski Dziadek, to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał swoje codzienne ćwiczenia i domową krioterapię w beczce z lodowatą wodą, obejrzały miliony Polaków. Dowiódł w nich, że nawet po dziewięćdziesiątce można być zdrowym, sprawnym i szczęśliwym.

- To wszystko zaczęło się, gdy skończyłem 78 lat. Był rok 2000. Po śmierci żony zastanowiłem się nad sobą. Pomyślałem, że jestem już w okresie przemijania i coś trzeba ze sobą zrobić, bo przecież na naszej planecie wszyscy się starzejemy - opowiada.

Do tej pory Dziarski Dziadek ćwiczył, stosował dietę i żył zdrowo sam dla siebie i swoich bliskich. Teraz chce zaprosić do tego innych, zainspirować do pokochania życia i zmiany jego trybu przez swoich rówieśników, ale i dużo młodszych osób. Książka "Mój sposób na długowieczność" podzielona jest na pięć części: Historia, Umysł, Krioterapia, Ćwiczenia i Dieta. Każda z nich omawia osobiste doświadczenia i sposoby na walkę z czasem Antoniego Huczyńskiego.

- Trzeba wziąć życie w swoje ręce. Pomyślałem, że muszę za wszelką cenę spowolnić, jeśli nie zatrzymać czas. Zacząłem ćwiczyć z dynamiczną pasją, jak rzadko. Córki pukały się w czoło, mówiły: ojciec zwariował - śmieje się pan Antoni.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

***

Autor: Ewelina Karpacz-Oboładze
Tytuł reportażu:
"Dziarski dziadek"
Data emisji:
27.11.2014
Godzina emisji:
18.15

(mp/mk)

Czytaj także

Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 18:35
Niektórzy z nas myślą czasem, żeby całkowicie zmienić swoje życie. Zastanawiamy się nad zmianą pracy albo miejsca zamieszkania. Jednak najczęściej na myśleniu się kończy. W przypadku Magdy i Huberta stało się inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koła Gospodyń Wiejskich? "Cały czas to żywe zjawisko"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:30
Na wsiach w Polsce masowo powstają kluby kobiet i, co ciekawe, funkcjonują pod starą dobrze znaną nazwą - Koła Gospodyń Wiejskich. Ich działalność jest często bardzo współczesna...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie jest za krótkie, by uczyć się na własnych błędach"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 19:00
Rodzice zostawili go, gdy był dzieckiem. Teraz, jako 28-latek, ma za sobą odsiadki w więzieniu, uzależnienie od narkotyków i sześć nieudanych prób samobójczych...
rozwiń zwiń