"Zaopiekujcie się moją siostrą..."

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 19:00
- Nigdy wcześniej nie myśleliśmy, żeby zostać rodziną zastępczą, nie mieliśmy takich planów - tak zaczyna się opowieść pani Kasi o trudnym wyborze i niespodziewanej miłości...
Audio
  • "Zaopiekujcie się moją siostrą..." (Reportaż w Trójce)
Rodzina pani Kasi wydała się starszemu bratu Zosi najlepszym miejscem, w którym siostra byłaby bezpieczna, foto: Glow ImagesEast News
Rodzina pani Kasi wydała się starszemu bratu Zosi najlepszym miejscem, w którym siostra byłaby bezpieczna, foto: Glow Images/East News Foto: Glow Images/East News

- Pewnego dnia jednak do naszego mieszkania przyszedł najlepszy kolega syna i zapytał, czy możemy zaopiekować się jego siostrą... - mówi bohaterka reportażu. Mamie dziewczynki, ze względu na problemy z alkoholem, już po raz drugi chciano odebrać dziecko.

Rodzina pani Kasi wydała się starszemu bratu Zosi miejscem, w którym siostra byłaby bezpieczna. Reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet opowiada o wątpliwościach i decyzji rodziny bohaterki oraz o obecnej sytuacji małej Zosi.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

***

Autor: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (PR Lublin)
Tytuł reportażu:
"Anioł stróż"
Data emisji:
22.12.2014
Godzina emisji:
18.15

(fbi/mk)

Czytaj także

Polcia, czyli tak niewiele brakowało...

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 18:40
Pola to urocza, radosna, bardzo bystra dziewczynka. Uwielbia chodzić do szkoły, uczy się świetnie. Kocha spacery z tatą i zabawę z rówieśnikami. Jest niezwykle kontaktowa i towarzyska. To radość i szczęście rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Danuta Perek - kobieta, która uratowała tysiące dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:00
Gościem Michała Olszańskiego była wieloletnia kierownik Kliniki Onkologii w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, lekarka, która najdłużej w Polsce leczy dzieci z nowotworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie ze śmiercią dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 12:30
Większość z nas z przyjemnością myśli o świątecznych spotkaniach z bliskimi. Są też jednak tacy, u których przy wigilijnym stole zabraknie najważniejszych osób.
rozwiń zwiń