X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czarny anioł. Kariera Ewy Demarczyk

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 11:30
- Była znakomita, dlatego "skaperowaliśmy" ją do Piwnicy pod Baranami. Była jedyną, która miała takie możliwości muzyczne, wokalne oraz interpretacyjne - wspomina kompozytor Zygmunt Konieczny.
Audio
  • Czarny anioł. Kariera Ewy Demarczyk (Reportaż/Trójka)
Ewa Demarczyk, jedna z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych artystek polskiej sceny muzycznej
Ewa Demarczyk, jedna z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych artystek polskiej sceny muzycznejFoto: Wikimedia Commons/Jan Popłoński/domena publiczna

Ewa Demarczyk to jedna z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych osobowości polskiej sceny muzycznej. Przez lata była związana z "Piwnicą pod Baranami". To od Ewy Demarczyk zaczęła się w Polsce poezja śpiewana. Jej koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Ceny biletów u koników miały trzydziestokrotne przebicie.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Swoją karierę zaczęła w studenckim kabarecie krakowskiej Akademii Medycznej "Cyrulik" w 1961 roku. Jej pierwszy publiczny występ przypadł na bal rymarzy. Impreza odbywała się w krakowskim Jacht Klubie. Jak Ewa Demarczyk trafiła do Piwnicy pod Baranami? Jak zaczęła się jej kariera? O tym opowiadają koledzy artystki z tamtych lat: Rajmund Jarosz - aktor, Leon Pawlik - farmaceuta, Franciszek Serwatka - stomatolog, prof. Edward Dobrzański - aktor i pedagog, Paweł Galia - aktor.

W audycji wykorzystano nagrania z archiwum Radia Opole i archiwum Polskiego Radia oraz nagrania zebrane w trakcie przygotowywania książki "Czarny Anioł, opowieść o Ewie Demarczyk" Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze.

***

Tytuł audycji: Reportaż w radiowej Trójce
Tytuł reportażu: "Czarny anioł"
Autor: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 26.01.2015
Godzina emisji: 18.15

(mk/mp)