Słynny reportaż o Tomaszu Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 18:40
Autorem reportażu "Romantycy muzyki rockowej", który w 2001 roku uzyskał w głosowaniu słuchaczy Trójki tytuł reportażu roku, jest miłośnik audycji Tomka Beksińskiego.
Audio
  • Słynny reportaż o Tomaszu Beksińskim (Reportaż w Trójce)
Tomasz Beksiński
Tomasz BeksińskiFoto: Janbar453/wikimedia commons

Autor reportażu pisze: Audycje Tomasza Beksińskiego były bardzo ważnymi chwilami w życiu moim, Joanny, Grzegorza, Kuby i pewnie w życiu wielu innych ludzi. Wszyscy w napięciu słuchaliśmy każdego wypowiadanego przez Tomka słowa i od niego uczyliśmy się muzyki. My - jego słuchacze - chcemy powiedzieć o tym, co pozostało w naszych sercach z tych spotkań. Zawsze pozostaniemy przecież romantykami muzyki rockowej.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

- Forma, w jakiej Beksiński zajmował się muzyką, sprawiała, że momentalnie można było powiedzieć, że to nie jest dla tego człowieka wyłącznie zawód i to nie jest tak, że on lubi muzykę. On żył tą muzyką i umiał przekazać to tak, żeby inni też mogli nią żyć - mówi jeden z bohaterów reportażu.

Rozmówcy Ireneusza Białka opowiadają w audycji o bardzo osobistych odczuciach związanych z Tomaszem Beksińskim i jego audycjami w Trójce. W reportażu można także posłuchać obszernych fragmentów wywiadu z legendarnym już dziennikarzem muzycznym.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce

Tytuł reportażu: "Romantycy muzyki rockowej"

Autor reportażu: Ireneusz Białek

Data emisji: 02.02.2015

Godzina emisji: 18.15

(fbi/mk)

Czytaj także

Ostatnia audycja Tomasza Beksińskiego. "Nie wiadomo, co się wydarzy…"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 08:56
Tomasz Beksiński był legendarnym dziennikarzem muzycznym, wiele lat związanym z Trójką. Zmarł tragicznie w 1999 r. Jego oraz jego ojca Zdzisława, przypomina w swojej książce Magdalena Grzebałkowska. A my przypominamy ostatnią audycję Tomasza Beksińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beksińscy okiem Magdaleny Grzebałkowskiej: też myślałam, że to fatum

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 12:00
Zdzisław Beksiński był znanym i cenionym malarzem, jego syn - Tomasz legendarnym dziennikarzem muzycznym, wiele lat związanym z Trójką. Obu połączyły skomplikowane, rodzinne losy i tragiczna śmierć. - Beksińscy od zawsze byli inni, odstawali - mówiła w Trójce Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "Beksińscy. Portret podwójny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Tomasz Beksiński - In Memoriam" pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:00
W poniedziałek 2 lutego 2015 ukaże się niezwykłe wydawnictwo "Tomasz Beksiński - In Memoriam" z utworami, które lubił i grał w Programie 3 ten niezapomniany dziennikarz muzyczny i tłumacz.
rozwiń zwiń