X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzył o niej od dziecka. Na emeryturze się udało

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 20:30
Powstawała przez 8 lat, dziś można ją oglądać w warszawskim Muzeum Kolejnictwa. Tak spełniło się marzenie pana Janusza, który od dziecka marzył o zbudowaniu własnej kolejki elektrycznej.
Audio
  • Marzył o niej od dziecka. Na emeryturze się udało (Reportaż w Trójce)
Elektryczna kolejka pana Janusza powstawała przez 8 lat, dziś można ją oglądać w warszawskim Muzeum Kolejnictwa
Elektryczna kolejka pana Janusza powstawała przez 8 lat, dziś można ją oglądać w warszawskim Muzeum KolejnictwaFoto: Depositphotos

Zanim udało mu się zbudować kolejkę, przez wiele lat pracował jako inżynier. Kiedy przeszedł na emeryturę, postanowił spełnić swoje chłopięce marzenie. - Makieta jest imponująca, nigdy w życiu nie widziałem tak wielkiej - opowiada odwiedzający muzeum.

Na makietę składa się 170 metrów torów z bocznicami, pociągi pokonują dziennie ok. pięciu kilometrów. - Największą bolączką przy budowie kolejki jest miejsce, w naszych współczesnych mieszkaniach go brak. Mam paru kolegów, którzy budując dom, od razu przewidzieli miejsce w suterenie. Ja żeby wynieść kolejkę z domu, musiałem wyciąć kraty w oknach, potem całość zabrał specjalnej długości samochód - mówi autor makiety.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce

Tytuł reportażu: "Dlaczego mężczyźni kochają elektryczne kolejki?"

Autor reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze

Data emisji: 16.02.2015

Godzina emisji: 18.15

(fbi/mp)

Czytaj także

Dziarski Dziadek: aktywne życie seniora

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 18:34
Pan Antoni Huczyński (93 lata) - znany z internetu jako "Dziarski Dziadek" - napisał książkę "Mój sposób na długowieczność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski taksówkarz z pasji. Ani "złotówa", ani "cierpiarz"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 04:51
- Takiego drugiego taksówkarza nie ma nie tylko w Warszawie, ale też w Polsce. Mój teść jest bardzo ciekawym człowiekiem - mówi Kasia, synowa Wacława Kwiatkowskiego, bohatera reportażu "Chodliwy człowiek".
rozwiń zwiń