Tu miłość wygrywa ze strachem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 13:55
- Jedna mama mi powiedziała, że zaskoczyło ją to, o ile miłość była silniejsza niż strach - mówi pracownica Łódzkiego Hospicjum Perinatalnego, w którym przychodzą na świat śmiertelnie chore dzieci.
Audio
  • W reportażu Romy Leszczyńskiej pt. "Miłość silniejsza niż strach" wypowiadają się pracownicy i podopieczni Łódzkiego Hospicjum Perinatalnego (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images / East News

To tu otacza się kompleksową opieką medyczną i psychologiczną kobiety, które decydują się urodzić dziecko, dla którego groźba śmierci - najpóźniej kilka tygodni po porodzie - jest nieunikniona. To jedna z niewielu tego typu placówek w Polsce.

- Zaczęliśmy się oswajać z tą myślą, kochać to dziecko i dbać o nie, jak tylko to było możliwe. W międzyczasie dowiedzieliśmy się o hospicjum Gajusz w Łodzi. Zaprosili nas do siebie i zaproponowali pomoc - mówi bohaterka reportażu.

W audycji słyszymy wzruszające opowieści o tym, czym dla kobiet w ciąży i ich rodzin jest pobyt w placówce.

***

Tytuł reportażu: "Miłość silniejsza niż strach"
Autor:
Roma Leszczyńska
Data emisji: 19.03.2014
Godzina emisji:
18.15

fbi/mp


Czytaj także

Okrutne spełnienie marzeń

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 10:00
- O, ironio, wyjazd do Nepalu był moim marzeniem. Zawsze pragnęłam zobaczyć te najwyższe góry na własne oczy. Ale z marzeniami trzeba ostrożnie, czasami spełniają się w okrutny sposób - mówi Olga Puncewicz, wdowa po himalaiście Piotrze Morawskim, który zginął w Himalajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia dramatycznych poszukiwań 3-latka

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 18:45
To był czas, kiedy rozpoczynały się zmiany demokratyczne w Polsce. Choć w 1985 roku do ideału było jeszcze bardzo daleko...
rozwiń zwiń