X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wiem, że Nepal się z tego podniesie"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Magda i Sujan, polsko-nepalskie małżeństwo, przeżyli trzęsienie ziemi w Katmandu. Teraz planują odbudowę nepalskiej wioski.
Audio
  • Reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Mała Polska w Nepalu" (Reportaż/Trójka)
Nepal podnosi się z tragedii, jaka nawiedziła kraj w kwietniu i maju 2015 r. W wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosło tam prawie 9 tys. osób, a co najmniej 20 tys. zostało rannych
Nepal podnosi się z tragedii, jaka nawiedziła kraj w kwietniu i maju 2015 r. W wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosło tam prawie 9 tys. osób, a co najmniej 20 tys. zostało rannychFoto: PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA

Magda i Sujan zaraz po tragedii pomogli doraźnie mieszkańcom kilku wsi w regionie Nuwakot, Dadhing i Kavre, kupując im namioty, jedzenie oraz przedmioty codziennego użytku. – Nigdy nie widziałem takiej katastrofy. To było straszne – mówi o trzęsieniu ziemi Sujan.

- W Nepalu są wsie, w których wszystkie domy przestały istnieć. Taką wioską jest właśnie wioska Dumre – opowiada Magda. – Pomyśleliśmy, że chcielibyśmy tam zbudować taką małą Polskę i poprosiliśmy wszystkich, których znamy, i prosimy cały czas, także nieznajomych, o pomoc w zbudowaniu tej małej Polski we wsi Dumre. Wieś liczy 16 domów. Chcemy te wszystkie domy odbudować z pieniędzy Polaków. I chcemy tam zawiesić polską flagę...

foto: z archiwum bohaterów reportażu foto: z archiwum bohaterów reportażu

Akcja pomocy Nepalowi #SOSNepal >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Mała Polska w Nepalu"
Autor reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 9.06.2015
Godzina emisji: 18.15

iwo/ei

Czytaj także

Śmiertelne żniwo nepalskiego trzęsienia

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 17:11
Ponad 3800 ofiar śmiertelnych - to najnowszy, choć wciąż nieostateczny bilans sobotniego trzęsienia ziemi w Nepalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystartowała akcja pomocy Nepalowi #SOSNepal

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 13:05
Program 3 Polskiego Radia oraz ponad 30 redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, w porozumieniu z Polską Akcją Humanitarną, rozpoczęło wspólną akcję, której celem jest zbiórka pieniędzy dla nepalskich dzieci i ich rodzin. Pomóc można kupując specjalna koszulkę lub wysyłając SMS.
rozwiń zwiń