X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czworo dzieci i dwie kariery? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 22:00
Choć kampania Fundacji Taty i Mamy "Nie odkładaj macierzyństwa na potem" ma charakter edukacyjny, wzbudziła ogromne emocje. Emocje, czasem niechciane, wzbudza też posiadanie czwórki dzieci, o czym opowiada bohaterka reportażu "Gro-matka".
Audio
Duża rodzina to prawdziwy skarb i nieoceniona radość - przekonują bohaterowie reportażu (zdjęcie ilustracyjne)
Duża rodzina to prawdziwy skarb i nieoceniona radość - przekonują bohaterowie reportażu (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

W Polsce coraz więcej kobiet dochodzi do wniosku, że macierzyństwo jest tylko jedną z wielu form spełniania się w roli kobiety - opcją, a nie czynnikiem warunkującym satysfakcjonujące życie. Decyzji o posiadaniu dziecka nie ułatwiają również warunki ekonomiczne, panująca polityka rodzinna i wciąż niestabilna pozycja matek na rynku pracy.

W reportażu "Gro-matka" poznajemy rodzinę, która jest przykładem połączenia kariery i rodzicielstwa. To Iza i Maciek oraz czwórka ich dzieci. Maciek jest informatykiem, Iza - adiunktem na politechnice. Oboje przyznają, że nie zawsze jest łatwo, ale zdecydowanie warto budować dużą rodzinę. 

- Wstaję rano z energią. Wiem, co mam zrobić, co chcę robić. Gdybym była sama, nie wiem, czy chciałoby mi się tyle rzeczy załatwiać - przyznaje Iza. Dodaje przy tym, że spotyka się czasami z irytującymi komentarzami pełnymi... współczucia. Tymczasem - jak deklaruje - współczuć nie ma czego.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Gro-matka"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 13.07.2015
Godzina emisji: 18.15

ei/mc

Czytaj także

Razem jest łatwiej. Wspólne życie samotnych matek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 18:34
Marta i Daria to samotne matki, które postanowiły zamieszkać razem. W wynajmowanym lokum żyją dwie kobiety i troje dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między medycyną a marketingiem

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 17:30
Czasami czekanie na rodzicielstwo mogłoby być krótsze i mniej bolesne, gdyby lekarze odpowiednio wcześnie stawiali prawidłową diagnozę…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Logika i sprawiedliwość a troska i relacja. Czym jest kobieca etyka?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 02:58
Carol Gilligan to kobieta, która znalazła się na liście 25 najbardziej wpływowych osób w Ameryce magazynu "Time". Jej książka "Innym głosem", wydana w USA w 1982 roku, ukazała się wreszcie po polsku.
rozwiń zwiń