Kim są opiekunowie bezdomnych zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 18:33
Mają swoje związki, rodziny, dzieci, prace i kariery. W czasie wolnym i w weekendy zrzucają eleganckie ubrania i jadą do schroniska, gdzie opiekują się zwierzętami.
Audio
  • Reportaż o wolontariuszach pomagających w schroniskach dla zwierząt (Reportaż/Trójka)
Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione i niemal zawsze brakuje tam rąk do pracy i pomocy. Kim są wolontariusze, którzy opiekują się zwierzętami?
Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione i niemal zawsze brakuje tam rąk do pracy i pomocy. Kim są wolontariusze, którzy opiekują się zwierzętami?Foto: pixabay.com

Potem trochę brudni, nieco śmierdzący i zmęczeni wracają do domów, gdzie czekają na nich przygarnięte z przytułku psy lub koty.

Mariusz Maj ze schroniska na warszawskim Paluchu mówi, że jest ich około 200. W skali kraju - z pewnością kilka tysięcy. Przy przepełnionych schroniskach ich pomoc jest nieoceniona... O "schroniskowych" wolontariuszach opowiada w swoim reportażu Grażyna Wielowiejska.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Wolontariusze"
Autor reportażu: Grażyna Wielowiejska
Data emisji: 23.07.2015
Godzina emisji18.15

mp/iwo

Czytaj także

Dogoterapia motywuje. Czasem do nauki, czasem do wstania z łóżka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 08:50
Czym jest dogoterapia? To metoda, która - dzięki doborowi wyszkolonego psa, prowadzonego przez wykwalifikowanego terapeutę - wzmacnia efektywność rehabilitacji. Kontakt z psem pomaga np. ciężko chorym dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strach na Lubelszczyźnie: "to przerasta wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:30
Lękają się o własną przyszłość i czują się osamotnieni, bo nikt: ani osoba, ani instytucja nie była w stanie im pomóc. - Nikt nie pójdzie na pole, bo może cię przecież rozszarpać, jest strach - mówi bohater reportażu Moniki Malec (PR Lublin)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klucz do zrozumienia zachowań psa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 19:00
Nie chwalimy dziecka, małżonka, a co dopiero psa. Zmęczeni pracą od psa oczekujemy, by był nam oddany i posłuszny. Tymczasem on też potrzebuje naszej uwagi i prawidłowego wychowania, inaczej sprawia kłopoty.
rozwiń zwiń