X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy niosą pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 18:33
Decyzję o wyjeździe podjęli bez zastanowienia. Joanna jest chirurgiem dziecięcym, Marcin ratownikiem medycznym, Łukasz logistykiem.
Audio
  • Polscy specjaliści pomagali ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu (Reportaż/Trójka)
Polacy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi
Polacy pomagają ofiarom trzęsienia ziemiFoto: z archiwum bohaterów reportażu

Pracują w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Wyjechali, by pomagać i leczyć chorych w Nepalu po trzęsieniu ziemi.

Pomagali w górach, rejonach trudno dostępnych. Byli na miejscu już trzy dni po katastrofie. Przeżyli  wstrząsy wtórne i z narażeniem życia pomagali innym. Od miesiąca są w Polsce, z poczuciem, że mogli zrobić więcej. - To było zmienianie świata - mówią bohaterowie reportażu.

Zwykli ludzie też mogą pomóc, i to bez potrzeby wyjeżdżania do Nepalu. Do końca lipca trwa akcja charytatywna na rzecz tego kraju. Cały czas można włączyć się w pomoc dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

W akcji #SOSNepal chodzi o zebranie jak największej kwoty na pomoc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu, w którą włączyło się ponad 30 redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych oraz ogromna liczba Polek i Polaków, którzy chcą pomagać Nepalczykom. Akcję wspierać można poprzez zakup specjalnej koszulki w drogeriach Rossmann lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści "Nepal" pod nr 73646.

Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na kontynuowanie działań Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu. Po zakończeniu trwającej obecnie pory monsunowej PAH przystąpi do długofalowych projektów odbudowy zniszczeń. Dlatego tak ważne jest, aby przed ustaniem deszczy uzbierać jak najwięcej środków na pomoc.

Włącz się w pomoc!

  • Kup koszulkę w drogeriach Rossmann, na www.skleppah.pl, www.sklep.polskieradio.pl oraz www.kulturalnysklep.pl. Cena charytatywnego T-shirtu wynosi 25 zł. Całkowity dochód zostanie przekazany na działania PAH w Nepalu.
  • Wyślij SMS o treści "Nepal" pod numer 73646 (całkowity koszt to 3,69 zł). Operatorzy komórkowi (Heyah, Orange, Play, Plus, T-Mobile) zrzekli się dochodu ze specjalnych SMS-ów. Partnerem Technologicznym akcji jest Digital Virgo S.A.
***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Byliśmy potrzebni"
Autor reportażu:  Joanna Bogusławska
Data emisji: 27.07.2015
Godzina emisji18.15

mp/iwo

Czytaj także

Ta miłość urodziła się w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 18:30
- Pojechałam do Nepalu i poczułam, że jestem u siebie. Tam odnalazłam wewnętrzny dialog z samą sobą. Nie wiem czy to potęga tych gór, ci ludzie, czy zupełne oderwanie od rzeczywistości. Wróciłam odmieniona. Znalazłam miłość życia, czego w ogóle nie było w planie - opowiada bohaterka reportażu "Miłość z Nepalu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiem, że Nepal się z tego podniesie"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Magda i Sujan, polsko-nepalskie małżeństwo, przeżyli trzęsienie ziemi w Katmandu. Teraz planują odbudowę nepalskiej wioski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nepal - kraj, który podnosi się z tragedii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 17:32
Blisko osiem stopni w skali Richtera - z taką siłą niespełna dwa miesiące temu zatrzęsła się ziemia w Nepalu. Z całego świata zaczęła pomoc. Czy okazała się skuteczna?
rozwiń zwiń