Nie zgadzam się na przemoc, więc... maszeruję

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 18:56
- Żyjemy w kulturze gwałtu. Oznacza to, że seks traktowany jest jak towar, a kobiety jak własność lub obiekty seksualne - mówi organizatorka kampanii "Razem przeciw przemocy seksualnej".
Audio
  • Reportaż "Nie udawaj, że nie słyszysz" (Reportaż/Trójka)
Marsz Szmat przeciwko przemocy seksualnej przeszedł ulicami stolicy. Uczestnicy protestowali przeciwko stereotypom dotyczącym ofiar gwałtów (Warszawa, 18 maja 2013 r.)
Marsz Szmat przeciwko przemocy seksualnej przeszedł ulicami stolicy. Uczestnicy protestowali przeciwko stereotypom dotyczącym ofiar gwałtów (Warszawa, 18 maja 2013 r.)Foto: PAP/Rafał Guz

W ramach kampanii dwukrotnie zorganizowano w Warszawie Marsz Szmat. Jego inicjatorzy sprzeciwiają się przemocy na tle seksualnym i żądają lepszej ochrony ofiar. - Wyszliśmy na ulicę, i kobiety, i mężczyźni, z różnymi hasłami, żeby ujawnić hipokryzję społeczną - tłumaczy bohaterka reportażu i opowiada o wydarzeniach będących impulsem do zorganizowania pierwszego na świecie Marszu Szmat, który odbył się w Toronto.

Z reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej dowiadujemy się, jakie postulaty uczestników polskiego marszu udało się zrealizować, kiedy odbędzie się kolejna edycja akcji i jaka będzie jej nowa formuła.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Nie udawaj, że nie słyszysz"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 13.08.2015
Godzina emisji: 18.15

iwo/jp

Czytaj także

Błędne koło przemocy domowej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 20:05
Centrum Interwencji Kryzysowej to miejsce, do którego trafiają ofiary przemocy. Dramat polega na tym, że czasami ofiary są sprawcami.
rozwiń zwiń