Popatrzcie, ile tu drzew...

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 19:43
Jak przez 150 lat zmieniał się krajobraz gór? Dlaczego las wędruje? Pyta o to reportażystka Polskiego Radia Magdalena Skawińska.
Audio
  • Reportaż Magdaleny Skawińskiej pt. "Las wraca na swoje" (Reportaż/Trójka)
Z reportażu dowiadujemy się, jak odrasta las
Z reportażu dowiadujemy się, jak odrasta lasFoto: Pixabay.com

Ludzie coraz częściej przestają uprawiać ziemię na terenach górskich. Człowiek zostawia wykarczowane dawno temu pola, a na opuszczone tereny wkracza las. Przyroda odbiera swoje. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego sprawdzają, jak krajobraz gór zmieniał się w ciągu ostatnich 150 lat. Jest to międzynarodowy polsko-szwajcarski projekt prowadzony na obszarach polskich Karpat i szwajcarskich Alp.

Fotografie pokazują, jak przyrasta las w miejscach, gdzie człowiek zaprzestaje swojej działalności. Fot. współczesna: dr Dominik Kaim z Uniwersytetu Jagiellońskiego Fotografie pokazują, jak przyrasta las w miejscach, gdzie człowiek zaprzestaje swojej działalności. Fot. współczesna: dr Dominik Kaim z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Las wraca na swoje"
Autorka reportażu: Magdalena Skawińska
Data emisji: 5.11.2015
Godzina emisji: 18.15

fbi/mg

Czytaj także

Naprawdę zdrowa żywność to żywność z kooperatywy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 18:45
"Mam dość marketowej żywności", "lepiej wiedzieć, skąd pochodzi to, co się kupuje" - mówią zwolennicy ekologicznego żywienia i kooperatyw spożywczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty pociąg w Wałbrzychu? A żeby tylko jeden...

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 19:00
Do Wałbrzycha zjeżdżają dziennikarze z całego świata. Ludzie chodzą wzdłuż torów i szukają miejsca, w którym ponoć ukryty jest złoty pociąg.
rozwiń zwiń