Jak we Wrocławiu radzą sobie ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 19:00
Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze wśród krajów Unii Europejskiej. Problem dotyczy przede wszystkim południa kraju.
Audio
Wrocław we mgle
Wrocław we mgleFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Tam, gdzie mieszkania lub domy nie są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, zdarza się, że mieszkańcy palą śmieciami lub bardzo złej jakości paliwem stałym. To, co wylatuje z kominów, truje.

Wrocław jest położony w niecce, co powoduje, że zanieczyszczone powietrze się nie przesuwa. Wzorem Krakowa we Wrocławiu działa grupa osób zrzeszona w Alercie Smogowym, który z kolei należy do ogólnopolskiej organizacji. Co o problemie wiedzą mieszkańcy miasta? Co robią aktywiści? Co władze miasta? A co radni?

Tu znajdziesz wcześniejsze reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Trudno przestać oddychać"
Autor reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 17.12.2015
Godzina emisji18.15

mp/iwo

Czytaj także

Razem jest łatwiej. Wspólne życie samotnych matek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 18:34
Marta i Daria to samotne matki, które postanowiły zamieszkać razem. W wynajmowanym lokum żyją dwie kobiety i troje dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mąż jest alkoholikiem". Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 18:30
"Przestałam mieć złudzenia", "krok po kroku trafiłam do osób, które zrobiły ze mnie innego człowieka" - mówią bohaterki reportażu, które przez lata zmagały się z problemem nadużywania alkoholu w rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się żyje Polakom i Czechom obok siebie?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 18:39
Jak się żyje na Ziemi Kłodzkiej? Co myślą o sobie ludzie mieszkający na terenach przygranicznych po obu stronach granicy?
rozwiń zwiń