Staruszkowo - jedyny taki psi azyl

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 18:39
- Przeszłam bicie, poniewierkę, bezdomność i dawałam radę. Aż przyszedł moment, kiedy ktoś wyrządził mi krzywdę i powiedziałam dość - opowiada Krystyna Seemayer. Kobieta dawniej prowadziła pensjonat w górach, teraz w dużym domu opiekuje się starymi i chorymi psami.
Audio
Bohaterka reportażu Staruszkowo postanowiła poświęcić swój czas i pieniądze starym, schorowanym psom. Sama mówi, że podopieczni są dla niej jak dzieci
Bohaterka reportażu "Staruszkowo" postanowiła poświęcić swój czas i pieniądze starym, schorowanym psom. Sama mówi, że podopieczni są dla niej jak dzieci Foto: Glow Images/East News

Zamieniła świetnie położony pensjonat w Karkonoszach w dom spokojnej starości dla psów. To miejsce wyjątkowe, w niczym nie przypomina schroniska.

Jak wygląda? Na materacach, w czystej pościeli leżą stare, chore psy. Gospodyni opiekuje się nimi tak, jak najlepszymi gośćmi w sezonie. Mieszkańcy Karpacza i odwiedzający panią Krystynę nazwali to miejsce "Staruszkowem". - Staruszkowo to takie łagodne określenie. Nie jak hospicjum. Każdy inteligentny człowiek wie, o co chodzi - mówi kobieta.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym poznajemy nie tylko historię Krystyny Seemayer, ale też jej podopiecznych. To trudne i poruszające opowieści, na szczęście z dobrym finałem w Staruszkowie.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Staruszkowo"
Autor reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji: 18.15

ei/asz

Czytaj także

Jak mądrze i dobrze dokarmiać zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 13:44
W mroźne zimowe dni wiele osób decyduje się dokarmiać zwierzęta, zawłaszcza ptaki i koty. Okazuje się jednak, że taka pomoc może budzić kontrowersje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego papugi lubią słuchać Trójki?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 11:25
Co widzi ptak patrzący na włączony telewizor i dlaczego papugom warto włączać Trójkę? Między innymi na te pytania odpowiada na naszej antenie dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Symbol pokoju i banda złoczyńców, czyli czarne charaktery wśród ptaków

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 10:34
- Najbardziej czarnym charakterem wśród ptaków jest symbol pokoju, czyli gołąbek. Nie ma szponów, nie ma wielkiego dzioba, ale… - mówi dr Andrzej Kruszewicz i wyjaśnia, skąd bierze się zła opinia gołębi.
rozwiń zwiń