Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, czyli Pierwsza Dama Oceanów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 19:00
- Kiedy płyniesz sam na jednostce tak niewielkiej, masz zajęcie od rana do wieczora - przekonuje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na jachcie Mazurek opłynęła kulę ziemską.
Audio
  • Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, czyli Pierwsza Dama Oceanów (Reportaż/Trójka)
Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Krystyna Chojnowska-Liskiewicz na jachcie Mazurek kończy rejs dookoła świata (Hiszpania, Las Palmas, kwiecień 1978)
Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Krystyna Chojnowska-Liskiewicz na jachcie Mazurek kończy rejs dookoła świata (Hiszpania, Las Palmas, kwiecień 1978)Foto: PAP/PAI/Jan Morek

Jest pierwszą kobietą w historii, która w taki sposób okrążyła świat. Po tym wyczynie media na całym świecie nazwały ją Pierwszą Damą Oceanów. W wielu portach, do których zawijała podczas rejsu, czekały na nią tłumy fanów i reporterów. Dziś jednak mało kto kojarzy jej nazwisko…

W podróż, która trwała ponad dwa lata, wyruszyła w 1976 roku. Jak często widywała się wtedy z mężem? Co po latach stało się z dubeltówką i dokumentami, które miała przy sobie w czasie rejsu? I jak skończyło się niezapomniane spotkanie pani kapitan z załogą polskiego statku na dalekich wodach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Pierwsza Dama Oceanów" 
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 2.02.2016
Godzina emisji18.15

mk/ei

Czytaj także

Życie żeglarza - organizacja, wysiłek, pasja

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 20:00
Zbigniew "Gutek" Gutkowski to jeden z najlepszych polskich żeglarzy. - Pozbawiony żeglarstwa byłby nieszczęśliwy – mówi jego żona Eliza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze świata biznesu na rockową scenę. Historia lidera zespołu Chemia

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 18:44
Wojciech Balczun to człowiek, który jeszcze trzy lata temu był prezesem jednej ze spółek kolejowych. Pewnego dnia postanowił jednak porzucić świat biznesu i zostać… rockmanem.
rozwiń zwiń