X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debiut w wieku 94 lat. "Jestem dumny"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:30
- To jest moja pierwsza wystawa, ale mam świadomość, że i ostatnia. Mam przecież 94 lata - mówi Wojciech Tuszko, przez całe życie kochający fotografię.
Audio
  • Reportaż Olgi Mickiewicz pt. "Debiut" (Reportaż w Trójce)
Wystawa fotografii 94-letniego Wojciecha Tuszko pod tytułem Debiut w warszawskiej Pracowni Duży Pokój, styczeń 2016
Wystawa fotografii 94-letniego Wojciecha Tuszko pod tytułem "Debiut" w warszawskiej Pracowni Duży Pokój, styczeń 2016 Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Reportaż opowiada o niezwykłym debiucie fotograficznym 94 latka - Wojciecha Tuszko, którego kuratorem jest jego wnuk - Feliks. Wojciech Tuszko, doktor chemii, był fotochemikiem, współtworzył magazyn "Fotografia", pracował w laboratoriach fotograficznych, w których opracowywał metody obróbki zachodnich materiałów światłoczułych w oparciu o środki dostępne w Polsce.

Był popularyzatorem fotografii, tłumaczem literatury fotograficznej, twórcą haseł w encyklopedii PWN dotyczących fotografii, jurorem licznych konkursów fotograficznych oraz krytykiem. W jego kolekcji jest kilkadziesiąt tysięcy negatywów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Dlaczego akurat dziś pan Wojciech zdecydował się zrealizować marzenie o własnym debiucie? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Debiut"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 11.02.2016
Godzina emisji: 18.15

fbi/mk