X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dotknięci". Jak wygląda życie ludzi z rzadkimi schorzeniami?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 21:02
Obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich odbędą się pod hasłem: "Dołącz do nas, aby głos osób z rzadkimi chorobami został usłyszany!".
Mnóstwo lekarstw i nikłe szanse na wyleczenie - o tym, jak ciężkie jest życie ludzi z chorobami rzadkimi - w reportażu Elżbiety Korczyńskiej
Mnóstwo lekarstw i nikłe szanse na wyleczenie - o tym, jak ciężkie jest życie ludzi z chorobami rzadkimi - w reportażu Elżbiety KorczyńskiejFoto: Glow Images/East News

W Europie na choroby rzadkie cierpi około 6 procent społeczeństwa, czyli ponad 30 mln osób. W Polsce choroby te mogą dotyczyć nawet 2 mln ludzi i są praktycznie nieznane. Łączy je natomiast bardzo ciężki przebieg i fakt, że praktycznie nie istnieje skuteczna terapia.

Światowy Dzień Chorób Rzadkich obchodzony jest 29 lutego. W tym roku odbędzie się już po raz szósty. Z czwartkowego reportażu Elżbiety Korczyńskiej będziemy mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienność osób cierpiących na rzadkie schorzenia, z jakimi problemami muszą się oni borykać, a także jak radzą sobie z tą sytuacją ich najbliżsi.

***

Do słuchania reportażu "Dotknięci" autorstwa Elżbiety Korczyńskiej zapraszamy w czwartek (25.02) o godz. 18.15.

kd/fbi

Czytaj także

Nie czuje się gorsza. Ma misję do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 18:30
Bohaterka jest odważna, bezkompromisowa i bez kompleksów. Całe życie próbowała i próbuje coś zrobić z nadwagą...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, któremu komputer odebrał prawdziwe życie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 18:30
Daniel większość czasu spędza przy komputerze. Zdaniem 20-latka to ciekawsze niż realny świat. - Każdego dnia robię co innego, dlatego to wygląda dla mnie tak interesująco - opowiada. Niestety sytuacja zrobiła się groźna...
rozwiń zwiń