Właśnie tak wygląda inna Ameryka

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:30
Maria Hawranek i Szymon Opryszek spędzili rok w Ameryce Łacińskiej. Byli w Kolumbii, Peru, Meksyku, Ekwadorze, Wenezueli, Boliwii, Brazylii i Paragwaju.
Audio
  • Jak zwiedzać Amerykę Południową niekonwencjonalnie? (Reportaż/Trójka)
Brazylijska fawela okiem Marii Hawranek i Szymona Opryszka
Brazylijska fawela okiem Marii Hawranek i Szymona OpryszkaFoto: Maria Hawranek/ Szymon Opryszek/intoamericas.com

Z dala od utartych szlaków poznawali ludzi i rzeczywistość, z jakimi zwykły turysta nie ma szansy się zetknąć. Odwiedzili m.in. nielegalne kopalnie złota w Peru, menonitów w Boliwii i rozsławione przez Gabriela Garcię Marqueza mityczne Macondo. Wydali zbiór reportaży z tej podróży i tęsknią, by tam wrócić...

- Z premedytacją zatrzymywaliśmy się w miejscach, które w ogóle nie kojarzą się z Ameryką Łacińską. U boliwijskich menonitów, którzy z wyboru obywają się bez prądu i innych zdobyczy cywilizacji. U Kolumbijczyków, którzy tłoczą się na najgęściej zaludnionej wyspie świata. U ostatniego lodziarza w Ekwadorze, którego ojciec wypowiedział wojnę lodówkom. U nielegalnych górników, którzy szukają nadziei w błotach tropikalnych lasów - opowiadają bohaterowie reportażu.

Skąd wziął się u nich "gen podróżnika"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Inna Ameryka"
Autor reportażu: Alicja Grembowicz
Data emisji: 23.03.2016
Godzina emisji18.15

mp/fbi

Czytaj także

Piotr Strzeżysz: rowerem przez świat

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 14:43
Nie potrafi stać w miejscu, zimą przemierzył na rowerze Himalaje, był uczestnikiem wyprawy Afryka Nowaka, teraz znów jest w trasie - w maju 2014 roku wyruszył z Alaski, za cel obrał sobie Ziemię Ognistą. Ma tam dotrzeć za trzy tygodnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kozok - siły natury i Ameryka Południowa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 15:00
- Pod koniec byłem już zupełnie bez jedzenia. Wtedy przekonałem się, czym jest głód. Nie chciałbym tego powtarzać - mówi Michał Kozok, który w 300 dni zrealizował podróż swoich marzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ameryka Halika": od Ziemi Ognistej po Alaskę

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 15:11
- Szukamy świetnych kierowców, survivalowców, tekściarzy i ludzi od logistyki - mówi Norbert Skrzyński, współorganizator i uczestnik przedsięwzięcia "Ameryka Halika".
rozwiń zwiń