X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Międzypokoleniowo rozgadana Praga

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 20:30
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi.
Audio
  • Międzypokoleniowo rozgadana Praga (Reportaż/Trójka)
Panorama warszawskiej Pragi
Panorama warszawskiej Pragi Foto: Hiuppo/Wikimedia Commons

Mało jest przestrzeni, w której oba pokolenia mogłyby się spotkać. Na warszawskiej Pradze powstała inicjatywa, która temu ma służyć. Ta dzielnica to miejsce wyjątkowe, zamieszkałe przez ludzi, którzy mają własne rytuały i lubią snuć opowieści. A członkowie Fundacji Animacja bardzo lubią słuchać, zwłaszcza tych z życia wziętych.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

I tak powstał projekt "Praga gada". Polega na aktywizacji praskich seniorów m.in. poprzez przeprowadzenie z nimi rozmów, a następnie interpretację najciekawszych historii w formie komiksów. I tak, przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach tego projektu powstały już dwa albumy "Praga gada o pokoju" i "O wojnie". Na jesieni planowany jest album trzeci "O międzywojniu". Do współpracy zostali zaproszeni polscy i zagraniczni rysownicy, np. Alberto Pagliardo (rysujący dla Disneya), Michał Śledziński, Przemysław Truściński.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Praga gada"
Autor reportażu: Grażyna Wielowieyska
Data emisji: 6.06.2016
Godzina emisji18.15

mp

Czytaj także

Jak pomóc dzieciom Powiśla?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 18:30
Powiśle przez całe dekady kojarzone było z biedotą. Mimo że ta dzielnica Warszawy rozkwita w ostatnich latach, problem ubóstwa nie zniknął.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy 15-latka dowiaduje się, że będzie mamą...

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 14:25
- Zdarza się, że matki zostawiają swoje dzieci. Ja też miałam chwile słabości, ale nie umiałabym oddać synów - mówi 20-letnia dziś mama 5-letnich bliźniaków.
rozwiń zwiń