X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wygląda życie po udarze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 18:30
Kasia kiedyś była dziennikarką, pracowała też w agencji literackiej. Wszystko zmieniło się tuż przed Wigilią 2014 roku. W wieku 25 lat dostała udaru. - Byłam w łazience i się przewróciłam - wspomina.
Audio
Kasia - autorka bloga Lewaczka, bohaterka reportażu Olgi Mickiewicz
Kasia - autorka bloga Lewaczka, bohaterka reportażu Olgi MickiewiczFoto: archiwum rodzinne

Skończyło się niedowładem lewej części ciała. To dlatego Kasia założyła blog "Lewaczka", na którym opisuje swoje zmagania z chorobą. Większość czasu spędza w domu, chociaż jeszcze niedawno każdego wieczoru wychodziła na imprezę, do kina, na wystawę. Czuje się ciągle zmęczona. Na nowo musiała uczyć się rzeczy, które kiedyś świetnie potrafiła robić. Jak mówi: "kiedy trafiłam do szpitala nie wiedziałam, że to coś, czego bym nie życzyła najgorszemu wrogowi".

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

Dziś chce mówić o udarze, bo wie, że ludzie mało o tym wiedzą. Sama twierdzi, że życie zawdzięcza tylko przytomności umysłu swojej współlokatorki. Tymczasem wielu ludzi, których dosięga udar, nie dostaje pomocy na czas. Zapraszamy do wysłuchania nagrania reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przed i po"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 7.06.2016
Godzina emisji18.15

mp/pg

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 15:09
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" - to zasada przyświecająca księdzu Janowi Kaczkowskiemu, który kieruje hospicjum w Pucku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obiady w służbie walki z cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 21:35
Współcześnie cukrzyca jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych przewlekłych schorzeń, z którym zmagają się pacjenci w Polsce jak i na świecie. Została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.
rozwiń zwiń