Jak wygląda życie po udarze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 18:30
Kasia kiedyś była dziennikarką, pracowała też w agencji literackiej. Wszystko zmieniło się tuż przed Wigilią 2014 roku. W wieku 25 lat dostała udaru. - Byłam w łazience i się przewróciłam - wspomina.
Audio
Kasia - autorka bloga Lewaczka, bohaterka reportażu Olgi Mickiewicz
Kasia - autorka bloga Lewaczka, bohaterka reportażu Olgi MickiewiczFoto: archiwum rodzinne

Skończyło się niedowładem lewej części ciała. To dlatego Kasia założyła blog "Lewaczka", na którym opisuje swoje zmagania z chorobą. Większość czasu spędza w domu, chociaż jeszcze niedawno każdego wieczoru wychodziła na imprezę, do kina, na wystawę. Czuje się ciągle zmęczona. Na nowo musiała uczyć się rzeczy, które kiedyś świetnie potrafiła robić. Jak mówi: "kiedy trafiłam do szpitala nie wiedziałam, że to coś, czego bym nie życzyła najgorszemu wrogowi".

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

Dziś chce mówić o udarze, bo wie, że ludzie mało o tym wiedzą. Sama twierdzi, że życie zawdzięcza tylko przytomności umysłu swojej współlokatorki. Tymczasem wielu ludzi, których dosięga udar, nie dostaje pomocy na czas. Zapraszamy do wysłuchania nagrania reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przed i po"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 7.06.2016
Godzina emisji18.15

mp/pg

Zobacz także

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 15:09
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" - to zasada przyświecająca księdzu Janowi Kaczkowskiemu, który kieruje hospicjum w Pucku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obiady w służbie walki z cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 21:35
Współcześnie cukrzyca jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych przewlekłych schorzeń, z którym zmagają się pacjenci w Polsce jak i na świecie. Została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.
rozwiń zwiń