Rafał Gręźlikowski - od załamania do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:35
- Jedyne, co mi jest potrzebne, to żeby nieustannie posiadać jakieś cele - mówi Rafał Gręźlikowski, podróżnik i zapalony rowerzysta, który realizuje swoje marzenia mimo choroby, przez którą stracił nogę.
Audio
  • "Podróżnik" - reportaż Elżbiety Korczyńskiej (Reportaż w Trójce)
Rafał Gręźlikowski w trakcie swojej wyprawy
Rafał Gręźlikowski w trakcie swojej wyprawyFoto: Archiwum prywatne Rafała Gręźlikowskiego

Rafał Gręźlikowski jest mistrzem Polski w podnoszeniu sztangi na leżąco, zdobył 100 medali w różnych dyscyplinach sportowych.

Kilkanaście lat temu wydawało mu się, że przegrał życie, gdy w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Dziś jest zapalonym rowerzystą, który pomimo utrudnień podejmuje wciąż nowe wyzwania, przemierzając tysiące kilometrów szlakiem zamków, ruin i legend.


Wyruszył choćby na wyprawę do Transylwanii. Pokazuje, że osoby po amputacji mogą prowadzić normalne, szczęśliwe życie i mogą realizować sportowe pasje. Zachęcamy do wysłuchania reportażu.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Podróżnik"
Autorka reportażu: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 25.08.2016
Godzina emisji18.15

fbi/mg

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - rowerzysta inni niż wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 19:46
Od lat, pomimo amputacji nogi, wyrusza w podróże rowerowe i jeździ od zamku do zamku. W tym roku planuje zwiedzić zamki na terenie Francji i Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W protezie na rowerze. "Bo w ludziach jest moc"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 19:30
- Otrzymałem wiele dobra od innych. Teraz kolejnym krokiem jest to, by to dobro przekazać dalej - mówi Kamil, który na swojej protezie chce przejechać dla chorego chłopca ponad 1000 km na rowerze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademia Życia - szansa dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 22:00
- Tata uczył nas tego, że trzeba marzyć. I wszystko, co udaje nam się robić w fundacji, zaczyna się od marzeń - mówiła w Trójce Zuzanna Janaszek-Maciaszek z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucił wyzwanie niepełnosprawności

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 20:40
Sebastian Grzywacz jest niewidomy od 7 lat, wzrok stracił w wypadku komunikacyjnym. Samotnie opiekuje się swoim sześcioletnim synem Frankiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po amputacji. Jak nie stracić apetytu na nowe wyzwania?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 19:21
- Odnalazłem siłę w sporcie i powróciłem do dawnego trybu pacy, robiąc nawet dużo więcej niż dawniej. Apetyt na życie wciąż narasta - opowiada niepełnosprawny sportowiec, Rafał Gręźlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda życie po wygranej z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 03:00
Psychiatrzy porównują osobę, która wygrała walkę z nowotworem do żołnierza, który wraca z misji wojennej. Trudno wrócić do codzienności, kiedy przed chwilą jeszcze walczyło się o swoje życie.
rozwiń zwiń