Mężczyźni, którzy pili, a teraz trzeźwieją

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:50
Mężowie, ojcowie, mężczyźni... Ich relacje z dziećmi czy żonami nie były łatwe. Co tu dużo pisać, zawalili na całej linii.
Audio
Trudne historie alkoholików
Trudne historie alkoholikówFoto: pixabay.com/jarmoluk

Przede wszystkim nie szanowali siebie. Chcieli chyba, żeby ich nie było, bo jak nazwać życie w amoku, bez emocji, w ciągłym lęku i wstydzie?

Trudno dotrzeć do mężczyzny, który jest "twardy". Nie chce się otworzyć, bo emocje "są dla bab". Krzysiek, Tomek i Robert dużo o sobie mówią (chociaż byli wcześniej twardymi facetami), bo to jest chyba ich wentyl bezpieczeństwa. Wcześniejsze duszenie w sobie skutkowało tylko jednym.

Słucham ich opowieści i podziwiam ich. Są mężczyznami troskliwymi, choć walczą ze sobą. To znaczy walczą, żeby nie sięgnąć i nie otworzyć, żeby nie wyjść w miasto i nie pójść tam, gdzie zawsze. Żeby nie wrócić do bagna, jakim jest picie. Każdy z nich troszczy się teraz o to, żeby być człowiekiem.

Myślicie "menel", "pijak", "stoczył się na samo dno", "ja taki nie jestem"? Posłuchajcie ich historii. Krzysztof, Robert i Tomasz. Trzech mężów, ojców, mężczyzn opowiada o swojej dumie, radykalizmie, kontrolowaniu i byciu ponad wszystko. Mówią o tym, jak mężczyźni piją i trzeźwieją.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Dzień Ojca"
Autorka reportażu: Małgorzata Nabel-Dybaś (Radio Zachód)
Data emisji: 7.09.2016
Godzina emisji18.15

mp

Czytaj także

DDA i rodzina jak teatr. Dramaty dzieci alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 04:29
- DDA to nie choroba, którą możemy jednoznacznie zdiagnozować. Jest to zespół cech, strategii i sposobów, których uczy się dziecko, wzrastające w rodzinie z problemem alkoholowym - mówi Cezary Biernacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o odzyskanie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 18:31
Andżelika to matka trójki dzieci. Dwa lata temu w tragicznych okolicznościach zginął ich ojciec. Ona, po jego śmierci, wpadła w depresję i zaczęła pić.
rozwiń zwiń