Tomasz Beksiński. "Mówił o muzyce, jakby opowiadał baśń"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 19:15
- Wiele osób nauczyło się przy nim słuchać muzyki - ocenia jeden z bohaterów reportażu poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu. - Genialnie budował nastrój - podkreśla fanka audycji dziennikarza Trójki.
Audio
  • Tomasz Beksiński - mówił o muzyce, jakby opowiadał baśń (Reportaż/Trójka)
Tomasz Beksiński
Tomasz BeksińskiFoto: Janbar453/wikimedia commons

"Audycje Tomasza Beksińskiego były bardzo ważnymi chwilami w życiu moim, Joanny, Grzegorza, Kuby i pewnie w życiu wielu innych ludzi. Wszyscy w napięciu słuchaliśmy każdego wypowiadanego przez Tomka słowa i od niego uczyliśmy się muzyki. My - jego słuchacze chcemy powiedzieć o tym, co pozostało w naszych sercach z tych spotkań. Zawsze pozostaniemy przecież romantykami muzyki rockowej" - pisze Ireneusz Białek, autor reportażu, który w 2001 roku uzyskał w głosowaniu słuchaczy Trójki tytuł reportażu roku.

W nagraniu audycji słyszymy wspomnienia osób zafascynowanych postacią i audycjami Tomasza Beksińskiego. Częścią reportażu jest również obszerny fragment wywiadu Ireneusza Białka z Tomaszem Beksińskim, w którym ówczesny dziennikarz Trójki wspominał m.in. początki swojej przygody z muzyką i radiem, pierwsze spotkania z Jerzym Kordowiczem, fascynację Piotrem Kaczkowskim, pierwszą wspólną audycję z Markiem Niedźwieckim. Opowiadał również o ulubionych kolorach, ukochanych zwierzętach oraz ideale kobiety…

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Romantycy muzyki rockowej"
Autor reportaż: Ireneusz Białek
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji18.15

mk/ei

Czytaj także

Ostatnia audycja Tomasza Beksińskiego. "Nie wiadomo, co się wydarzy…"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 08:56
Tomasz Beksiński był legendarnym dziennikarzem muzycznym, wiele lat związanym z Trójką. Zmarł tragicznie w 1999 r. Jego oraz jego ojca Zdzisława, przypomina w swojej książce Magdalena Grzebałkowska. A my przypominamy ostatnią audycję Tomasza Beksińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beksińscy okiem Magdaleny Grzebałkowskiej: też myślałam, że to fatum

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 12:00
Zdzisław Beksiński był znanym i cenionym malarzem, jego syn - Tomasz legendarnym dziennikarzem muzycznym, wiele lat związanym z Trójką. Obu połączyły skomplikowane, rodzinne losy i tragiczna śmierć. - Beksińscy od zawsze byli inni, odstawali - mówiła w Trójce Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "Beksińscy. Portret podwójny".
rozwiń zwiń