X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tak właśnie pracują pedagodzy ulicy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:37
Andrzej ma dłuższy staż, Adrian krótszy. Obaj od lat pracują z dziećmi ulicy. To właśnie ich nazywa się pedagogami ulicy.
Audio
  • Tak właśnie pracują pedagodzy ulicy (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ich praca polega na dotarciu do tych dzieci na warszawskiej Pradze Północ, które wyłamały się z wszelkich instytucjonalnych form pomocy i nie są objęte opieką żadnej placówki stacjonarnej, takiej jak świetlica, klub czy ognisko. To tzw. niezaopiekowane dzieci, wulgarne i agresywne, z którymi system sobie nie radzi.

- Pedagog ulicy to taki pedagog, który pracuje z dzieciakami w ich naturalnym środowisku, czyli na ulicy - wyjaśnia Adrian.

Andrzej koordynuje pracę takich pedagogów jak Adrian, działających w Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Pragi Północ. Adrian pracuje w terenie. Zajmuje się grupą sześciorga nastolatków, z którymi spotyka się na ulicy, czyli w naturalnym środowisku tych dzieciaków. Na początku forma spędzania z nimi czasu miała charakter głównie konsumpcyjny: wyjścia do kina, kręgle, wspólne spożywanie posiłków. Teraz, przy współpracy z Domem Kultury "Dorożkarnia", realizują film dokumentalny o warszawskiej Pradze Północ.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pedagodzy ulicy"
Autor reportażu: Marta Rebzda
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 18.15

mp

Czytaj także

Klubokawiarnia Pożyteczna daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 18:30
Z końcem kwietnia ruszyła w Warszawie klubokawiarnia, w której znajdą zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterska walka o Redutę Wawelską

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 19:50
Kamienica przy ul. Mianowskiego 15 w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. zamieniła się w twierdzę. Zabarykadowano okna i drzwi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo odważne życie na swoim

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 18:30
Z początkiem sierpnia panie Agnieszka, Asia, Ola, Emilka oraz pan Piotr zamieszkali w mieszkaniu treningowym na warszawskim Ursynowie. To lokal przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń