Tak właśnie pracują pedagodzy ulicy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:37
Andrzej ma dłuższy staż, Adrian krótszy. Obaj od lat pracują z dziećmi ulicy. To właśnie ich nazywa się pedagogami ulicy.
Audio
  • Tak właśnie pracują pedagodzy ulicy (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ich praca polega na dotarciu do tych dzieci na warszawskiej Pradze Północ, które wyłamały się z wszelkich instytucjonalnych form pomocy i nie są objęte opieką żadnej placówki stacjonarnej, takiej jak świetlica, klub czy ognisko. To tzw. niezaopiekowane dzieci, wulgarne i agresywne, z którymi system sobie nie radzi.

- Pedagog ulicy to taki pedagog, który pracuje z dzieciakami w ich naturalnym środowisku, czyli na ulicy - wyjaśnia Adrian.

Andrzej koordynuje pracę takich pedagogów jak Adrian, działających w Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Pragi Północ. Adrian pracuje w terenie. Zajmuje się grupą sześciorga nastolatków, z którymi spotyka się na ulicy, czyli w naturalnym środowisku tych dzieciaków. Na początku forma spędzania z nimi czasu miała charakter głównie konsumpcyjny: wyjścia do kina, kręgle, wspólne spożywanie posiłków. Teraz, przy współpracy z Domem Kultury "Dorożkarnia", realizują film dokumentalny o warszawskiej Pradze Północ.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pedagodzy ulicy"
Autor reportażu: Marta Rebzda
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 18.15

mp

Czytaj także

Klubokawiarnia Pożyteczna daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 18:30
Z końcem kwietnia ruszyła w Warszawie klubokawiarnia, w której znajdą zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterska walka o Redutę Wawelską

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 19:50
Kamienica przy ul. Mianowskiego 15 w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. zamieniła się w twierdzę. Zabarykadowano okna i drzwi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo odważne życie na swoim

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 18:30
Z początkiem sierpnia panie Agnieszka, Asia, Ola, Emilka oraz pan Piotr zamieszkali w mieszkaniu treningowym na warszawskim Ursynowie. To lokal przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń