Jaki smak ma odnaleziona miłość?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:30
Poznali się latem 1943 roku i zakochali od pierwszego wejrzenia. Niestety ich miłość brutalnie przerwało Powstanie Warszawskie.
Audio
  • Jaki smak ma odnaleziona miłość? (Reportaż/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/ladybugkreativ

Basia myślała, że Andrzej nie żyje i odwrotnie. Po wojnie Andrzejowi udało się uciec z kraju do Stanów Zjednoczonych, gdzie zrobił karierę naukową i mieszka do dziś. Basia została w Polsce, w swoim rodzinnym domu w Klarysewie pod Warszawą. Oboje mieli swoje rodziny – Andrzej żonę i dzieci, Basia była dwukrotnie zamężna.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny Polskiego Radia

Już od wielu lat wdowcy, żyli samotnie, każde na swoim końcu świata. Aż do ubiegłego roku. Andrzej odnalazł w internecie wywiad z Basią, opowiadający o jej konspiracyjnej działalności w czasie II wojny światowej. Wysłał pierwszy list. Później zadzwonił. Teraz, pod 72 latach rozłąki, spotkali się ponownie, a ich uczucie odżyło na nowo. Teraz wspominają swą miłość.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Odnaleziona miłość!"
Autorka reportażu: Marta Rebzda
Data emisji: 7.11.2016
Godzina emisji: 18.14

mp

Czytaj także

Bardzo odważne życie na swoim

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 18:30
Z początkiem sierpnia panie Agnieszka, Asia, Ola, Emilka oraz pan Piotr zamieszkali w mieszkaniu treningowym na warszawskim Ursynowie. To lokal przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak właśnie pracują pedagodzy ulicy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:37
Andrzej ma dłuższy staż, Adrian krótszy. Obaj od lat pracują z dziećmi ulicy. To właśnie ich nazywa się pedagogami ulicy.
rozwiń zwiń