X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samowystarczalne osiedle na końcu świata. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 00:34
Choć nie czują się źle w mieście, wybrali życie z dala od cywilizacji. - Chodzi o takie luksusy jak cisza. Lubię przebywać blisko przyrody, ale mamy internet, co pozwala na prowadzenie fundacji, a jednocześnie bycie oddalonym - opowiada Paweł Sroczyński z Kolonii Cohabitat.
Audio
  • Reportaż "Życie powoli" autorstwa Kamili Litman (Reportaż/Trójka)
Fundację Cohabitat tworzy grupa młodych ludzi pochodzących m.in. z aglomeracji łódzkiej. Jej twórcy chcą wykorzystywać nowoczesną technikę, by... powrócić do natury
Fundację Cohabitat tworzy grupa młodych ludzi pochodzących m.in. z aglomeracji łódzkiej. Jej twórcy chcą wykorzystywać nowoczesną technikę, by... powrócić do naturyFoto: Facebook Kolonia Cohabitat

W mieście mieli do dyspozycji mały park, na którym czuli się jak na wybiegu, a chcieli więcej. Stąd właśnie m.in. decyzja o wyjeździe na wieś i założeniu Kolonii Cohabitat, będącej prototypem pozamiejskiej struktury o wysokim stopniu autonomii w zakresie produkcji żywności, energii czy urządzeń.

- Chcieliśmy, by nasza córka była w prawdziwym środowisku, które jest żywe. Nie mamy potrzeby budowania jej placu zabaw, bo tutaj każdy kawałek ziemi jest dla niej placem zabaw, ma kontakt z ludźmi, może odkrywać robaki, ptaki i podejmować interakcję z tym, co ciekawe i prawdziwe - opowiada twórca Fundacji Cohabitat.

Bohaterowie reportażu mówili o tym, jakie są zalety z utworzenia stawu wbrew obiegowym wyobrażeniom i w jaki sposób można zbudować dom… z konopii indyjskich. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Życie powoli"
Autorka reportażu: Kamila Litman
Data emisji: 14.11.2016
Godzina emisji: 18.15

sm/mk

Czytaj także

Rozmowy na skraju Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 18:40
Temat wycinki świerków w Puszczy Białowieskiej i kornika drukarza nadal jest otwarty i polaryzuje społeczeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmury zbierają się nad żabim rajem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 18:33
Od pięćdziesięciu lat mieszkańcy osiedla VII Dwór w Gdańsku przenoszą żaby w okresie godowym ze skarpy do pobliskiego stawu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy zrezygnować z plastikowych toreb?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 14:30
Ministerstwo Środowiska chce ustawowo nakazać sklepom pobieranie opłat za plastikowe torby. Cel jest jasny.
rozwiń zwiń