Jak wygląda życie Oktawii Nowackiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:37
Podczas igrzysk w Rio de Janeiro Oktawia Nowacka zaskoczyła wszystkich - przez długi czas, podczas trwania zawodów, prowadziła.
Audio
  • Jak wygląda życie Oktawii Nowackiej? (Reportaż/Trójka)
Oktawia Nowacka podczas ceremonii dekoracji medalistek w pięcioboju nowoczesnym. Polka zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal
Oktawia Nowacka podczas ceremonii dekoracji medalistek w pięcioboju nowoczesnym. Polka zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medalFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W końcu dała się przegonić dwóm rywalkom i ostatecznie zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym. Radość z medalu była tym większa, że jeszcze niedawno Oktawia borykała się z ciężką kontuzją.

Pięciobój to wyjątkowa dyscyplina, łącząca pływanie, bieg, szermierkę, jazdę konną i strzelectwo. Oktawia zaczęła życie profesjonalnego sportowca w wieku 14 lat, kiedy wyjechała z rodzinnego domu do ośrodka treningowego. Nie je mięsa ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, co w przypadku osoby wyczynowo uprawiającej sport jest nie lada wyzwaniem.

Jak wygląda jej codzienne życie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Oktawia"
Autorka reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 15.11.2016
Godzina emisji: 18.15

mp/mk

Czytaj także

Jak wygląda życie po udarze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 18:30
Kasia kiedyś była dziennikarką, pracowała też w agencji literackiej. Wszystko zmieniło się tuż przed Wigilią 2014 roku. W wieku 25 lat dostała udaru. - Byłam w łazience i się przewróciłam - wspomina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opory przed piciem kranówki. Zasadne?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 19:50
Większość z nas, na myśl o wypiciu wody prosto z kranu, poczuje obrzydzenie. Czy słusznie?
rozwiń zwiń