X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biblioteki mają nowe życie. I to jakie!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 19:00
Ciche miejsca z przykurzonymi książkami? Nic bardziej mylnego. Współczesne biblioteki publiczne tętnią życiem i oferują nie tylko książkowe nowości.
Audio
Bibliotekarze organizują m.in. specjalne zajęcia dla najmłodszych. Okazuje się, że to też bardzo dobry sposób na zachęcenie do czytania ich rodziców
Bibliotekarze organizują m.in. specjalne zajęcia dla najmłodszych. Okazuje się, że to też bardzo dobry sposób na zachęcenie do czytania ich rodziców Foto: pixabay/Ben_Kerckx

Jeszcze niedawno biblioteki publiczne były masowo likwidowane i nie wróżono im świetlanej przyszłości. Wiele się jednak zmieniło. Biblioteki odżyły. Odwiedza je coraz więcej czytelników, są miejscem spotkań z autorami oraz literackich dyskusji. Są w nich komputery, można wypożyczyć filmy i audiobooki.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym czytelnicy zdradzają, za co cenią sobie biblioteki. A bibliotekarze obalają mity na temat swojego zawodu oraz podpowiadają, jak w sprytny sposób zachęcić do czytania młodszych i starszych.

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Biblioteki mają nowe życie" 
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 25.01.2017
Godzina emisji: 18.15

ei


Czytaj także

Perfumiarz z Radomia i wyjątkowy sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 18:34
Piotr Czarnecki jest tancerzem. Prowadzi szkołę tańca w Radomiu. Jest też zafascynowany zapachami, tworzy perfumy dla siebie i znajomych.
rozwiń zwiń