Biblioteki mają nowe życie. I to jakie!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 19:00
Ciche miejsca z przykurzonymi książkami? Nic bardziej mylnego. Współczesne biblioteki publiczne tętnią życiem i oferują nie tylko książkowe nowości.
Audio
Bibliotekarze organizują m.in. specjalne zajęcia dla najmłodszych. Okazuje się, że to też bardzo dobry sposób na zachęcenie do czytania ich rodziców
Bibliotekarze organizują m.in. specjalne zajęcia dla najmłodszych. Okazuje się, że to też bardzo dobry sposób na zachęcenie do czytania ich rodziców Foto: pixabay/Ben_Kerckx

Jeszcze niedawno biblioteki publiczne były masowo likwidowane i nie wróżono im świetlanej przyszłości. Wiele się jednak zmieniło. Biblioteki odżyły. Odwiedza je coraz więcej czytelników, są miejscem spotkań z autorami oraz literackich dyskusji. Są w nich komputery, można wypożyczyć filmy i audiobooki.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym czytelnicy zdradzają, za co cenią sobie biblioteki. A bibliotekarze obalają mity na temat swojego zawodu oraz podpowiadają, jak w sprytny sposób zachęcić do czytania młodszych i starszych.

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Biblioteki mają nowe życie" 
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 25.01.2017
Godzina emisji: 18.15

ei


Czytaj także

Perfumiarz z Radomia i wyjątkowy sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 18:34
Piotr Czarnecki jest tancerzem. Prowadzi szkołę tańca w Radomiu. Jest też zafascynowany zapachami, tworzy perfumy dla siebie i znajomych.
rozwiń zwiń