X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykłe rodzeństwo - dwójka małych bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:40
Mateusz ma 6 lat. Najbardziej lubi rysować i śpiewać oraz bawić się ze swoją młodszą siostrą Hanią. To tylko na pozór może brzmieć jak banalna historia...
Audio
Brat, który potrafi rozbawić ciężko chorą siostrę, to prawdziwy skarb, co udowadnia reportaż, który nadaliśmy w Trójce (zdjęcie ilustracyjne)
Brat, który potrafi rozbawić ciężko chorą siostrę, to prawdziwy skarb, co udowadnia reportaż, który nadaliśmy w Trójce (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Romrodphoto/Shutterstock.com

- Bawię się z nią, przytulam i umiem jej dawać rękę, a ona wtedy czasami potrafi się śmiać - opowiada chłopiec. Mateusz jest w stanie sprawić, że 4-latka śmieje się w głos. To o tyle niezwykłe, że Hania nie umie mówić ani chodzić, że je ze strzykawki przez rurkę prosto do brzuszka, a do oddychania potrzebuje czasem aparatu tlenowego.

Pełna akceptacja ze strony starszego brata pomaga też rodzicom Mateusza i Hani radzić sobie z problemami, jakie rodzi opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. - Jego zaskakujące myśli i uwagi bardzo często rozładowują napięcie - przyznaje mama chłopca.

Przed rodziną kolejne wyzwanie, bo dziewczynka trafi wkrótce na zajęcia do specjalnego ośrodka. Zapraszamy do wysłuchania reportażu opowiadającego o tym, jak zaakceptować dziecko niepełnosprawne i jak takie wydarzenie pomaga otwierać serca (nie tylko członków rodziny). 

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Najlepsza siostra świata"
Autorka reportażu: Alicja Pietruczuk (Radio Białystok)
Data emisji: 7.02.2017
Godzina emisji: 18.15

ei/mc