X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Solidarność bronią źle traktowanych pracowników

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 20:37
- To nieuczciwi pracodawcy powinni się wstydzić i bać konsekwencji zatrudniania na czarno, a nie my pracownicy - mówią byłe pracowniczki "Miau Cafe" w Warszawie, bohaterki reportażu "Młodzi mówią dość".
Audio
  • Reportaż "Młodzi mówią dość" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego (Reportaż w Trójce)
Reportaż jest historią buntu ponad 20-letnich kobiet, które zdobyły się na odwagę walki z procederem wykorzystywania młodych pracowników kawiarni
Reportaż jest historią buntu ponad 20-letnich kobiet, które zdobyły się na odwagę walki z procederem wykorzystywania młodych pracowników kawiarniFoto: gabriel.bitar via Foter.com / CC BY-NC-SA

Na początku nie chcieli o tym mówić, ujawniać swojej tożsamości. W końcu byli pracownicy "Miau cafe" w Warszawie doszli do wniosku, że to nie oni mają powód do wstydu, a ich pracodawca, który nie zapewnia godnych umów, prawa do urlopu czy choroby i odprowadzania składek ZUS. Głośno powiedzieli o problemach w gastronomii, z jakimi spotyka się wielu, nie tylko młodych ludzi.

- Gdy poszłyśmy do biura bezpłatnych porad w Polskiej Inspekcji Pracy, to pan był bardzo zaskoczony tym, że przez tyle czasy pracujemy bez umów. Opisałyśmy całą sytuację, po czym zapytał, czy chcemy tam nadal pracować. Gdy zgodnie stwierdził, że nie polecił nam rozwiązać umowę drogą ustną ze względu na rażące zaniedbania ze strony pracodawcy i podejrzenie mobbingu - opowiada baristka kawiarni.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Młodzi mówią dość"
Autorka reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji:
15.02.2017
Godzina emisji: 18.16

sm