Ewelina i jej dom kultury otwarty na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 20:25
Ewelina Marciniak to marzycielka, która - jak trzeba - zakasuje rękawy i pomaga marzeniom się spełnić.
Audio
  • Ewelina i jej dom kultury otwarty na ludzi (Reportaż/Trójka)
Ewelina Marciniak
Ewelina MarciniakFoto: archiwum prywatne

Już jako nastolatka tak wsiąkła w artystyczne środowisko, że wydawało jej się, iż cały świat składa się z ludzi ambitnych, goniących za realizacją swoich marzeń. Tworzenie jest jej życiowym credo.
Pisze słowa, muzykę i wykonuje własne piosenki. Jest laureatką warszawskiego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA, krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki, olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i Świnoujskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA.

Spod Nowego Sącza jakiś halny, jak mówi, przywiał ją w Karkonosze. Z grupą podobnych zapaleńców założyła Cieplickie Centrum Kultury "Przystań Twórczą", według własnego przepisu na dom kultury. Po prostu starają się w nim odpowiadać na potrzeby ludzi. A dla grupy swoich podopiecznych jest nie tylko nauczycielką śpiewu, ale także przyjaciółką i powierniczką sekretów. Dla nich i innych młodych wykonawców kilka lat temu stworzyła cykliczną imprezę "Kuter Artystyczny", czyli Festiwal Młodych Talentów w Jeleniej Górze.

- To, co robimy, bawi nas i cieszy. Widzimy, że ludzie też w tym uczestniczą. Czasami, gdy biegamy po Cieplicach, rozwieszając plakaty, zaczepiają nas i rozmawiają z nami, jakbyśmy byli ich starymi znajomymi - cieszy się Ewelina Marciniak.

Jak trafiła do Jeleniej Góry? Co skłoniło, by tam pozostać? Na czym dokładnie polega jej - jak sama mówi - "robota w kulturze"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Ewelina z Przystani" 
Autorka reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji: 22.02.2017
Godzina emisji: 18.15

mk