Co możemy zrobić w sprawie smogu?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 18:58
Coraz częściej słyszymy alarmy smogowe ogłaszane dla poszczególnych miast Polski. Parametry dotyczące zanieczyszczenia powietrza są w wielu z nich wielokrotnie przekroczone.
Audio
  • Co możemy zrobić w sprawie smogu? (Reportaż/Trójka)
Wielka Brytania przekracza unijne limity dwutlenku azotu od 2010 roku.
Wielka Brytania przekracza unijne limity dwutlenku azotu od 2010 roku.Foto: Pixabay.com

Coraz częściej słyszymy alarmy smogowe ogłaszane dla poszczególnych miast Polski. Parametry dotyczące zanieczyszczenia powietrza są w wielu z nich wielokrotnie przekroczone. Mówi się, że nasze normy "smogowe" są i tak mniej restrykcyjne, niż w państwach Europy Zachodniej. Paryż z warszawskim powietrzem byłby cały czas alarmowany o smogu.

Coraz częściej duże miasta fundują mieszkańcom darmową komunikację w czasie największego stężenia zanieczyszczeń. Jakie choroby wywołuje zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy? Co można zrobić samemu w tej sprawie i jakie kroki powinno podjąć państwo?

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Oddychać, nie oddychać" 
Autorka reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 27.02.2017
Godzina emisji: 18.15

mp

Zobacz także

Czytaj także

Jak możemy zapanować nad smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 14:40
W powietrzu, którym oddychamy w Polsce, od kilku dni w wyjątkowo wysokim stężeniu występują dioksyny, metale ciężkie, związki azotu, ołów. Sytuacja jest krytyczna, a najgorzej jest w województwach śląskim, opolskim, małopolskim, dolnośląskim i łódzkim.
rozwiń zwiń