Macierzyństwo za kratkami. I matka i dziecko potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:30
- Świadomość tego, że nie ma mnie przy córce, a ona mnie potrzebuje… to jest dla mnie najtrudniejsze. Nie czuję się do końca matką - przyznaje jedna z bohaterek reportażu.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ANUCHA PONGPATIMETH/Shutterstock

Około 3 procent osadzonych w polskich więzieniach to kobiety. W większości są matkami. Są pozbawione wolności, ale nie prawa do macierzyństwa. Utrzymywanie stałego kontaktu z dziećmi ma dobry wpływ na ich resocjalizację. A dzieci - potrzebują matek.

Podtrzymywanie więzi rodzicielskich osadzonych kobiet i ich dzieci to wielki wysiłek. Matki i ich rodziny wspiera małopolskie stowarzyszenie "Probacja". Więzienie - zdaniem bohaterek reportażu - to nie jest miejsce dla dzieci. Ale co zrobić, jeśli to jedyne miejsce, w którym może dojść do spotkania?

Dzięki realizowanym projektom "Kontakt" i "Poczytaj mi" osadzeni rodzice mogą kontaktować się ze swoimi dziećmi w nowy, przyjazny dla ich pociech, sposób. Są wspierani przez psychologów i kuratorów. Więcej na ten temat usłyszeć można w reportażu "Niedługo będę".

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Niedługo będę"
Autorka reportażu: Ewa Szkurłat (Radio Kraków)
Data emisji: 14.03.2017
Godzina emisji: 18.15


Czytaj także

Jak walczyć z dłużnikami alimentacyjnymi?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 18:46
Wielu rozwiedzionych rodziców nie płaci alimentów na swoje dzieci. Na każdy tysiąc Polaków przypada siedmiu dłużników alimentacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzruszający pamiętnik syberyjskiej zsyłki

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 19:00
Do rąk krakowskich historyków, pracowników Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, trafił pamiętnik nastolatki wywiezionej na Syberię. - To naprawdę wzruszające. Którego fragmentu by się nie czytało, człowiek ma łzy w oczach - przyznają zgodnie bohaterowie reportażu "Dziennik ciszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japoński artysta i krakowskie tramwaje

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 18:37
Hiroshi Kurotaki od ponad 20 lat mieszka w Krakowie. Ukończył studia pianistyczne, był na stażu artystycznym w krakowskiej Akademii Muzycznej.
rozwiń zwiń