Co się dzieje z kontami rad rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 20:00
Nikt dokładnie nie wie, ile pieniędzy jest na wszystkich kontach należących do rad rodziców. Okazuje się, że są to konta założone - w myśl polskiego prawa bankowego - nielegalnie.
Audio
  • Co się dzieje z kontami rad rodziców? (Reportaż w Trójce)
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: create jobs 51/shutterstock.com

A jeśli jakiś bank upadnie, to takich pieniędzy nie da się odzyskać, co właśnie przytrafiło się w podwarszawskim Nadarzynie.

- Rady rodziców nie mogą mieć zakładanego konta w bankach, ponieważ nie mają osobowości prawnej - mówi Andżelika Kruszewska, przewodnicząca rady rodziców w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie. Po upadku banku nie udało się odzyskać środków z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. - Przepadły m.in. przelewy na ponad 14 tys. złotych przeznaczone na składki ubezpieczeniowe dzieci - przyznaje. 

Co z umowami banków zawartymi z radami rodziców? Gdzie rady rodziców mogą gromadzić fundusze? Czy potrzebne są zmiany w prawie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Rada bezradna"
Autor reportażu: Tomasz Jeleński
Data emisji: 3.07.2017
Godzina emisji: 18.19

gs/ag

Czytaj także

Dziś pomaga innym. Kiedyś sam potrzebował pomocy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:00
To historia chłopaka, który najpierw był podopiecznym Środowiskowego Ogniska Wychowawczego na warszawskiej Pradze dla dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją, dziś jest jego dyrektorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wyścig z czasem. Każdy może pomóc Pawełkowi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 20:10
Jak zmienia się życie rodziny, w której dziecko zapada na ciężką chorobę? O czym się rozmawia, a co przykrywa uśmiechem? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom. Szansa na drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 20:00
Ania, Jola i Wiktoria nie mogły dłużej mieszkać w swoich rodzinnych domach lub w rodzinach zastępczych. Wszystkie trzy znalazły schronienie w mieszkaniu treningowym prowadzonym przez Fundację "Po Drugie".
rozwiń zwiń