X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fryzjer z pasji: szczęście trzeba prowokować

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 00:34
- Urodziłem się 13 w piątek, a mój kochany tatuś zawsze mi powtarzał, że szczęście jest tuż obok nas i trzeba je łaskotać, by się uśmiechało. Ciągle trzeba je prowokować - mówi fryzjer Pan Jacek, bohater reportażu Ewy Szkurłat.
Audio
  • Reportaż "Pan Jacek" Ewy Szkurłat (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/successo images

Pan Jacek pochodzi ze słynnego w Krakowie fryzjerskiego klanu Tatomirów. Jego dziadek w 1927 roku założył na placu Inwalidów salon fryzjerski "Roman". Był uczniem mistrza Antoniego Cierplikowskiego uważanego za największego z fryzjerów XX wieku.

Przygoda z fryzjerstwem zaczęła się dla pana Jacka wiosną 1959 roku. Wtedy po raz pierwszy od czasu zakończenia II wojny światowej do Polski zawitali fryzjerzy z górnej półki, pochodzący z Francji, Niemiec, Austrii. - Pokazali nam, jakie cuda można stworzyć z włosów i jak można upiększyć kobietę. Wówczas po prostu zakochałem się w tym zawodzie - opowiada.

Zdobywał medale w konkursach fryzjerskich, czesał francuską śmietankę towarzyską i pracował po 14 godzin dziennie. O emigracji w Paryżu, sztuce fryzjerskiej i miłości do swojego zawodu więcej w reportażu "Pan Jacek". Zapraszamy do słuchania.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pan Jacek"
Autor reportażu: Ewa Szkurłat
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 18.17

sm/mk

Czytaj także

Japoński artysta i krakowskie tramwaje

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 18:37
Hiroshi Kurotaki od ponad 20 lat mieszka w Krakowie. Ukończył studia pianistyczne, był na stażu artystycznym w krakowskiej Akademii Muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluby miłośników książki jednoczą pasjonatów

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 19:51
Dyskusja wokół książki może trwać nawet dwie godziny i nie jest pozbawiona emocji. - Idea dyskusyjnych klubów książki najpierw miała charakter biznesowy, a potem przekształciła się w promocję czytelnictwa - opowiada bohater reportażu "Klub książki".
rozwiń zwiń