Marzenia, które sięgają gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 20:00
- Zaczęło się, gdy miałem cztery lata i jeździłem do dziadków. Dziadek jest nauczycielem fizyki, babcia matematyki. Właśnie wtedy zrodziła się pasja do przedmiotów ścisłych - opowiadał bohater reportażu "Rodzina jest ważna".
Audio
  • "Rodzina jest ważna". Reportaż Karoliny Karpacz-Oboładze (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: woottigon/shutterstock.com

Ciekawość i wytrwałość zaprowadziły Mateusza Zarembę na elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft w Holandii.

- Realizuję swoje marzenia. Podstawą moich wszystkich projektów jest to, że chcę je wykonać. Brzmi to czasem nierealnie, ale okazuje się, że jak się czegoś chce, to staje się to możliwe. Tak jak ten balon do stratosfery, jak transformator Tesli czy budowa robotów. To były moje najbardziej przyziemne marzenia. Teraz chce mieć udział w tym, jak będziemy wysyłać człowieka na Marsa. To mój plan i pragnienie - opowiadał młody naukowiec.

Zdaniem bohatera reportażu, to dzięki rodzicom nieustannie walczy i nie poddaje się. Zawsze bardzo go wspierali. Dziadkowie z kolei dali mu możliwość prowadzenia wszelakich eksperymentów i przekazali swoją pasję do nauk ścisłych.

Jak bardzo rodzina może pomóc w osiągnięciu sukcesu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: Rodzina jest ważna
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 18.07.2017
Godzina emisji: 18.16

czaj/ml

Czytaj także

Sztuka miłości, sztuka harmonii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 20:00
- Wygląda pan na człowieka szczęśliwego. Jak pan to robi? - pyta dziennikarka PR. - Do dzisiaj nie przestałem kochać żony. Nie wstydzę się do tego przyznać - odpowiada pan Kazimierz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak piersi. Najważniejsza jest czujność

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:00
Alicja Sekret nauczona doświadczeniem swojej starszej siostry i kuzynki, które zmagały się z rakiem piersi, regularnie poddawała się badaniom. Choć USG nic nie wykryło, okazało się, że w jednej z piersi znajduje się guz.
rozwiń zwiń