Warszawski D.O.M. dla bezdomnych i odrzuconych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:00
- Mam takie jedno życzenie. Chciałbym, żeby wszyscy włodarze tego miasta na jedną noc zostawili w domu wszystkie dokumenty, pieniądze i po prostu wyszli na ulice. Spotkajmy się na Grójeckiej 20b, niech opowiedzą mi, co oni przeżyli - mówi jeden z podopiecznych Fundacji "Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M.".
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ESB Professional/Shutterstock.com

Fundacja powstała w 1991 roku. Skupia wolontariuszy i darczyńców zjednoczonych w działaniach na rzecz dobra ludzi ubogich i doświadczonych przez los. Od dwudziestu sześciu lat pod adresem Grójecka 20b w Warszawie potrzebujący otrzymują wsparcie i realną pomoc. Ten adres zna wielu bezdomnych i odrzuconych.

Obecnie władze Gminy Ochota chcą przenieść lokal fundacji w inne miejsce z uwagi na liczne skargi mieszkańców. - Ja nikomu w życiu krzywdy nie zrobiłem. Wszyscy mnie tutaj znają z imienia. Nikomu nie przeszkadzam - mówi pan Jacek, bezdomny od 1992 roku.

Od jesieni 1996 roku Fundacja prowadzi akcję pomocy "Most Miłości" adresowaną do rodzin z rejonów Polski dotkniętych bezrobociem.

Kim są bezdomni? Jak im pomóc? Jak ważna jest fundacja dla tych, którzy nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie i w życiu? Miedzy innymi o tym mówi reportaż "Znany adres".

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Znany adres"
Autorka reportażu: Alicja Grembowicz
Data emisji: 25.07.2017
Godzina emisji: 18.18

czaj/mk

Czytaj także

Spacer po Warszawie. Jak stolicę widzą bezdomni?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 20:30
Fundacja Profile w ramach projektu "Biografie Warszawy", zorganizowała spacer podczas którego po Warszawie oprowadzały osoby, które w pewnym okresie swojego życia były bezdomne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szafa przyjaciół" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 15:17
Wspólnota Sant'Egidio otworzyła w podziemiach kościoła św. Teresy w Warszawie szafę dla swoich przyjaciół.  
rozwiń zwiń