Spotterzy, czyli jako "ustrzelić" samolot aparatem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 20:30
Spotterów siedzących z aparatem fotograficznym na drzewach, stojących na górkach, drabinach czy dachach samochodów można często dostrzec przy ogrodzeniu lotniska.
Audio
  • Spotterzy, czyli jako "ustrzelić" samolot aparatem (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jaromir Chalabala

To osoby, które robią zdjęcia samolotom. Takie hobby mają Robert i Michał. Warszawskie lotnisko zrobiło specjalne otwory - odchylane klapki w ogrodzeniu - by fotografowanie było przyjemniejsze. - Staniemy na głowie, a właściwie na drzewie lub przy płocie, żeby je złapać. Lotnisko jest jak narkotyk, ciągnie nas do niego - mówią bohaterowie reportażu.

Spotterzy są na całym świecie. To niezwykle specyficzna grupa - jej członkowie mówią, że lotniska to ich drugi dom. Więcej o tej niezwykłej pasji można usłyszeć w nagraniu reportażu. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Spotterzy"
Autorka reportażu: Dorota Boniecka-Górny
Data emisji: 24.08.2017
Godzina emisji: 18.15

ml/mk

Czytaj także

Spotterzy - myśliwi polujący na samoloty

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 17:30
Ludzie siedzący na drzewie, stojący na górce, na drabinie czy na dachu samochodu i robiący zdjęcia samolotom... To spotterzy - osoby, dla których lotniska są jak narkotyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografowanie samolotów - to są wielkie emocje

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:10
- Fotografowanie samolotów to trudna sprawa. Polujemy przede wszystkim na zdjęcie, a nie na samolot. Czasem nawet najlepsza maszyna nie jest gwarantem tego, że zdjęcie będzie doskonałe - przekonuje Sławek Hesja Krajniewiski, pasjonat fotografii lotniczej.   
rozwiń zwiń