X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie "Wesele" w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 19:00
Czterech reżyserów wraz z aktorami przygotowuje się do wielkiego happeningu w Krakowie, zainspirowanego legendarnym "Weselem". Narodowe Czytanie trwa!
Audio
Zespół pocztówek ze spektaklu Wesele Stanisława Wyspiańskiego - opublikowany we Lwowie nakładem S. W. Niemojowskiego, 1901 rok
Zespół pocztówek ze spektaklu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - opublikowany we Lwowie nakładem S. W. Niemojowskiego, 1901 rokFoto: Biblioteka Narodowa w Warszawie/Polona.pl

W reportażu zatytułowanym "Plotki o weselu" wykorzystane zostały archiwalne nagrania córki Stanisława Wyspiańskiego, Heleny Chmurskiej oraz Klementyny Rybiskiej, córki Włodzimierza Tetmajera, w którego domu odbywało się słynne wesele.

– Tak jak Barcelona ma Gaudiego, tak Kraków ma Wyspiańskiego. Człowieka, który traktował to miasto jako swój teatr, jako pole swojej wyobraźni – mówi jeden z bohaterów reportażu. Dawna stolica chwilowo znów żyje "Weselem". Tegoroczne Narodowe Czytanie w setną rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego obejmuje, jak pisał poeta, "wielkie powietrzne przestrzenie Krakowa wypełnione ludźmi i duchami".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Plotki o weselu"
Autor reportażu: Wojciech Markiewicz
Data emisji: 30.08.2017
Godzina emisji: 18.16

ml/ab

Czytaj także

Narodowe Czytanie "Wesela". Audycje w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 16:00
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września. Z tej okazji wszystkie programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje poświęcone akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wesele" w 1901 r. "to był wstrząs dla publiczności"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 19:00
– Po prapremierze tej sztuki teatr polski nie był już taki sam – mówił historyk teatru Rafał Węgrzyniak, autor "Encyklopedii »Wesela« Stanisława Wyspiańskiego".
rozwiń zwiń