X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piłka nożna i teatr, czyli "Kibice" w Tatrze Żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 21:28
Ponad miesiąc temu trójka kibiców rozpoczęła próby do spektaklu realizowanego przez Teatr Żydowski. Idea była taka, by rozwiewać uprzedzenia i łamać stereotypy narosłe przez lata między dwiema społecznościami: kibiców i Żydów.
Audio
Kibice to premiera Teatru Żydowskiego na otwarcie nowego sezonu
"Kibice" to premiera Teatru Żydowskiego na otwarcie nowego sezonuFoto: Bartek Warzecha

Przygotowując się do swych ról, kibice i aktorzy byli na meczach Legii oraz w synagodze. Scenariusz spektaklu oparto częściowo na historiach zaczerpniętych z życia coraz bardziej zaprzyjaźnionej grupy. Trzy tygodnie temu jeden z kibiców pod naporem kolegów klubowych zrezygnował z udziału w przedsięwzięciu. Jego roli podjął się Olaf Lubaszenko, prywatnie zagorzały kibic piłki nożnej.  

W reportażu Romy Leszczyńskiej "Kibice" wzięli udział aktorzy kibice Elwira Szyszka i Tomasz Jakubczyk oraz aktorzy Teatru Żydowskiego: Małgorzata Trybalska i Piotr Wiszniowski, a także Lesław Piszewski – Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i reżyser spektaklu Michał Buszewicz.

Słowo reżysera Michała Buszewicza o spektaklu:

Projekt realizowany w Teatrze Żydowskim w Warszawie jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego raczej nie dochodzi w przestrzeni publicznej. Pracując z dwiema grupami o bardzo silnym poczuciu zbudowanej wspólnoty mamy nadzieję odpowiedzieć sobie na pytania o motywy, sposoby i korzyści z jej tworzenia. Mamy nadzieję spotkać we wspólnej przestrzeni aktorów Teatru Żydowskiego i kibiców Legii. Mieszkający na co dzień w jednym mieście, odbierani jako grupy zantagonizowane mają szansę wytworzyć porozumienie ponad przypisywanym im podziałem. Naszym marzeniem jest wytworzenie tego dialogu, na który naszym zdaniem jest szansa, a którego brakuje w szerszym kontekście – miasta czy kraju. Jest dla nas ważne, żeby przełamywać stereotypy dotyczące kibiców – grupy dużo bardziej różnorodnej, niż zwykło im się to przypisywać, a także społeczności żydowskiej, o opinii obrosłej nie mniejszą liczbą uproszczeń. W teatrze – sztuce żywej i najczulej reagującej na rzeczywistość, widzimy możliwość spotkania – na bezpiecznym gruncie, gdzie stworzyć możemy fikcję, która być może za jakiś czas stanie się rzeczywistością.

(materiały prasowe)

***
. .

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Kibice"
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 13.09.2017
Godzina emisji: 18.15


Czytaj także

W teatrze jak w domu. "Jesteśmy potrzebni"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 21:00
- Dużym problem społeczeństwa jest to, że zarówno osoby z zespołem Downa, jak i zdrowi, nie umieją ze sobą funkcjonować. Jest to łatwe, bo wystarczy się otworzyć, wyzbyć się uprzedzeń i stereotypów – mówi jedna z bohaterek reportażu "Przystanek Szekspir".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głos Mordoru". Gazeta dla pracowników korporacji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 18:35
Blisko 80 biurowców i ponad 80 tysięcy ludzi. To rejon przemysłowego Służewca w Warszawie, nieoficjalnie nazywany Mordorem.
rozwiń zwiń