Żyć tak, by z pionka stać się hetmanem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 19:00
Szesnaście drużyn wzięło udział w drugiej edycji Mistrzostw Polski osób bezdomnych w szachach. Impreza przez dwa dni odbywała się w Międzywodziu.
Audio
  • Żyć tak, by z pionka stać się hetmanem (Reportaż/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lubor Zelinka/shutterstock.com

W Polsce jest ponad 30 tysięcy osób bezdomnych. Wśród nich bywają nie tylko ludzie z marginesu społecznego, ale i nauczyciele, dyrektorzy, spawacze, murarze – to cały przekrój społeczeństwa. Łączy ich jedno – zwątpienie. – Nie brakuje nam w domach dla bezdomnych jedzenia. Nie brakuje nam leków, ciuchów. Czego nam brakuje? Ducha. Przyjaźni. Kultury. My mamy te wartości odbudować – mówi jeden z bohaterów reportażu.

Wychodzenie z bezdomności jest jak bardzo stroma góra, którą trzeba pokonać. Caritas już po raz drugi zorganizował Ogólnopolski Turniej Szachowy. – To nasza odrobina normalności – mówili uczestnicy spotkania. Organizatorom zależy przede wszystkim na walce z wykluczeniem społecznym jej uczestników. 

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pionek na hetmana"
Autorka reportażu: Katarzyna Wolnik-Sayna
Data emisji: 20.09.2017
Godzina emisji: 18.15

ml/mk

Czytaj także

Podnieść się, by nieść nadzieję innym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:00
Oto historia Hieronima Włodarskiego. Człowieka, który przez uzależnienie zmarnował swoje możliwości i karierę. Dostał jednak drugą szansę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:00
– Ja miałam bardzo ładnie ułożone życie. Dostaliśmy to mieszkanie najpierw jako zastępcze, a potem na stałe. A później pojawiły się roszczenia – mówi jedna z bohaterek reportażu.
rozwiń zwiń