Nowotwór to nie wyrok, to diagnoza

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 19:00
Nowotwory głowy i szyi często rozwijają się po cichu i nie dają jednoznacznych objawów. Chory skarży się np. na ból gardła, a lekarz diagnozuje anginę i przepisuje antybiotyk. 
Audio
  • Reportaż Alicji Grembowicz pt. "To nie wyrok, to diagnoza"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rido/shutterstock.com

Lekarstwo nie przynosi pożądanych efektów, więc... jest zmieniane na kolejny antybiotyk. Bywa, że sytuacja powtarza się kilkakrotnie, zanim pacjent trafi w ręce doświadczonego i odpowiedzialnego lekarza, który skieruje go na odpowiednie badania.

Na nowotwory głowy i szyi chorują zarówno młodzi, jak i wiekowi ludzie. Chorują ci, którzy dbają o higienę życia, i ci, którzy szafują swoim zdrowiem.

W reportażu, obok dr Doroty Kiprian (onkologa z Centrum Onkologii – Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie), występują pacjenci, którym zdiagnozowano tego typu nowotwory. Opowiadają o zmaganiu się z chorobą i życiu, które zmieniło się o 180 stopni.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "To nie wyrok, to diagnoza"
Autorka reportażu: Alicja Grembowicz
Data emisji: 26.09.2017
Godzina emisji: 18.14

iwo

Czytaj także

Co łączy nowotwory i reklamy proszków do prania?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 12:49
– Wszyscy żyjemy za szybko. Jesteśmy w fazie przewlekłego stresu, co sprzyja chorobom – mówi w Trójce onkolog Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nowotworem można sobie poradzić!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
– Coraz więcej mówimy o genetyce. Coraz więcej wiemy o tym, że styl życia ma znaczenie, że są nowotwory warunkowane dziedzicznie, ale najistotniejsze są czynniki środowiskowe – podkreśla dr Dorota Kiprian.
rozwiń zwiń