X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 19:00
Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstępują z różnych powodów. Najczęściej jest to tradycja rodzinna.
Audio
  • Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Kiedy tylko usłyszą dźwięk syreny, bezzwłocznie biegną na ratunek. Nie zawsze jest to pożar. Pomagają przy wypadkach samochodowych i w czasie klęsk żywiołowych, jak np. w czasie nawałnicy w okolicy Chojnic. Nierzadko narażają własne życie. Ludzie mówią, że zawsze można na nich liczyć.

– Nie zdążyliśmy nawet wybrać numeru 112. Wichura uderzyła niezwykle gwałtownie i jedyne, o czym myśleliśmy, to żeby się schować. Po kilkunastu minutach pojawili się oni – strażacy-ochotnicy. Biegali, pytali, czy wszyscy żyją. Bałbym się wtedy wyjść, a oni intensywnie pracowali – opowiada jeden ze świadków pracy bohaterów reportażu.

OSP to formacja, która jest nieco w cieniu. Nie do końca doceniana przez ludzi, niedofinansowana przez państwo. Jednak w wielu przypadkach to oni są na miejscu pierwsi i to oni, z narażeniem własnego życia, ratują innych. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu o tych niezwykłych, cichych bohaterach.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Zwykli – niezwykli"
Autorka reportażu: Ewa Michałowska
Data emisji: 25.10.2017
Godzina emisji: 18.15

ml/ab

Czytaj także

Oto grupa wyjątkowych ratowników

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:30
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 to grupa ochotników i pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ellis Island, czyli Wyspa Nadziei i Łez

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 19:30
Od 1892 roku przybywający do USA imigranci (w tym także Polacy) pierwsze kroki stawiali na Ellis Island, zwanej Wyspą Nadziei i Łez. Był to rodzaj ówczesnego biura emigracyjnego.
rozwiń zwiń