Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 19:00
Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstępują z różnych powodów. Najczęściej jest to tradycja rodzinna.
Audio
  • Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Kiedy tylko usłyszą dźwięk syreny, bezzwłocznie biegną na ratunek. Nie zawsze jest to pożar. Pomagają przy wypadkach samochodowych i w czasie klęsk żywiołowych, jak np. w czasie nawałnicy w okolicy Chojnic. Nierzadko narażają własne życie. Ludzie mówią, że zawsze można na nich liczyć.

– Nie zdążyliśmy nawet wybrać numeru 112. Wichura uderzyła niezwykle gwałtownie i jedyne, o czym myśleliśmy, to żeby się schować. Po kilkunastu minutach pojawili się oni – strażacy-ochotnicy. Biegali, pytali, czy wszyscy żyją. Bałbym się wtedy wyjść, a oni intensywnie pracowali – opowiada jeden ze świadków pracy bohaterów reportażu.

OSP to formacja, która jest nieco w cieniu. Nie do końca doceniana przez ludzi, niedofinansowana przez państwo. Jednak w wielu przypadkach to oni są na miejscu pierwsi i to oni, z narażeniem własnego życia, ratują innych. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu o tych niezwykłych, cichych bohaterach.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Zwykli – niezwykli"
Autorka reportażu: Ewa Michałowska
Data emisji: 25.10.2017
Godzina emisji: 18.15

ml/ab

Czytaj także

Oto grupa wyjątkowych ratowników

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:30
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 to grupa ochotników i pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ellis Island, czyli Wyspa Nadziei i Łez

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 19:30
Od 1892 roku przybywający do USA imigranci (w tym także Polacy) pierwsze kroki stawiali na Ellis Island, zwanej Wyspą Nadziei i Łez. Był to rodzaj ówczesnego biura emigracyjnego.
rozwiń zwiń