X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak czeski jest Wrocław?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 20:00
Jak przekonuje bohaterka reportażu, piękno Wrocławia i jego kamienic często pozostaje niezauważone przez mieszkańców. – Ludzie sobie nie uświadamiają, że to coś wyjątkowego – mówi Czeszka Natalia Raclavska, która od kilku lat mieszka w stolicy Dolnego Śląska.  
Audio
Rynek we Wrocławiu
Rynek we WrocławiuFoto: Ints Vikmanis/Shutterstock

freedigitalphotos.net Apolonia śledź 1200.jpg
Kulinarne dziedzictwo warszawskiej Woli

Natalia Raclavska jest nie tylko tłumaczem, ale także przewodnikiem. Stworzyła trasę po Wrocławiu szlakiem niezwykłych kafli, jakie można zobaczyć w kamienicach. – Odwiedzanie takich miejsc to często przygoda – przyznaje

Kolega Natalii ma we Wrocławiu swoje biuro podróży. Twierdzi, że w Polsce jest ciekawiej niż na zachodzie Europy. Jak wspomina, gdy mieszkał jeszcze w Czechach jego znajomi latami słuchali… Trójki.

Natalia Raclavska pracuje także nad czeskojęzyczną stroną o Wrocławiu i czeskich śladach w stolicy Dolnego Śląska. Jak przyznaje, na swojej stronie Wrocław nie ma po czesku nawet najbardziej podstawowych informacji.

grzyby1200.jpg
Grzybobranie. Narodowe hobby Polaków?

Jednak nie tylko Czesi chętnie przyjeżdżają do Polski czy uczą się polskiego. Rosnącą popularnością cieszy się język czeski wśród młodych Polaków. Jakie wiążą z nim nadzieje? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wrocław po czesku"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 30.10.2017
Godzina emisji: 18.14

gs/ab

Czytaj także

Słowo do słowa – historie ocalone od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 21:30
Żyli w czasach głębokiego socjalizmu. Dla współczesności ich opowieść będzie z pewnością sentymentalno-kronikarska. Wielu z nich to, co pisze o sobie, oplata w wycinki z gazet i wydarzenia, które działy się w tamtym czasie w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 19:00
Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstępują z różnych powodów. Najczęściej jest to tradycja rodzinna.
rozwiń zwiń