Cisza

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 18:53
Spacer po Cmentarzu Powązkowskim w poszukiwaniu refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.
Audio
Stare Powązki w Warszawie
Stare Powązki w WarszawieFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Cmentarz Powązkowski to jedna z najbardziej szczególnych nekropolii w Polsce. Spoczywają tu szczątki wielu osób zasłużonych dla kultury, sztuki, wybitnych polityków i wojskowych. Co roku w listopadzie odbywają się tam kwesty na utrzymanie cmentarza, a same Powązki są odwiedzane przez tysiące osób, nie tylko Warszawiaków.

– Owidiusz powiedział "non omnis moriar", czyli "nie wszystek umrę". Na to musimy pracować. Aby pozostało po nas coś w historii, coś w kulturze, w świadomości. Bywam tu co roku, bo szukam tu przyjaciół. I znalazłem – mówi jeden z bohaterów reportażu.

Na listopadowy spacer po Cmentarzu Powązkowskim wybrali się Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Cisza"
Autorzy reportażu: Henryk DedoWaldemar Kasperczak
Data emisji: 2.11.2017
Godzina emisji: 18.12

ml/ab

Czytaj także

Cud Wigilii Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 01:03
Wigilia świąt Bożego Narodzenia to moment, gdy nieoczekiwanie możemy doświadczyć ludzkiego dobra, pomocy, opieki. O tym opowiadają historie bohaterów reportażu "Opowieści wigilijne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne spotkanie po latach z ojcem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 21:00
Kiedy miał 6 lat jego ojciec opuścił dom. Po latach - już jako dorosły mężczyzna - spotkał go na cmentarzu przy rodzinnym grobie...
rozwiń zwiń