X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ushirika". Polsko-kenijska współpraca

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 20:00
Alicja Wysocka jest polską artystką współpracującą z Fundacją Razem Pamoja. To dzięki Fundacji pojechała do Nairobi i tam wraz z kobietami ze slumsów stworzyła spółdzielnię "Ushirika" szyjącą mundurki szkolne dla dzieci.
Audio
  • "Ushirika". Polsko-kenijska współpraca (Reportaż/Trójka)
W spółdzielni Ushirika
W spółdzielni UshirikaFoto: archiwum Alicji Wysockiej

Szewcy ręcznie tworzą bajkowe buty. Idea spółdzielni rozszerza się, bo do projektu włączają się warszawscy uczniowie i ich rodzice. Kupują plecaki bliźniaki ozdabiane przez polskie i kenijskie dzieci.

– W slumsach wszystko jest tymczasowe. To taki przystanek na drodze do stolicy. Nairobi jest szalenie drogie, bardziej niż Warszawa, jeśli chodzi o wynajęcie pokoju czy zjedzenie na mieście – opowiada Alicja Wysocka. Jak przyznaje, marzenia większości mieszkańców slumsów o przenosinach do stolicy pozostaną niezrealizowane.

Bohaterka reportażu opowiada o pracy spółdzielni, zmianach w życiu kobiet, które wnosi "Ushirika", ale też pasji jednej z swoich podopiecznych, której tomik poezji ukazał się także po polsku.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Ushirika znaczy wspólnota"
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 20.11.2017
Godzina emisji: 18.13

gs/ab

Czytaj także

Piłka nożna i teatr, czyli "Kibice" w Tatrze Żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 21:28
Ponad miesiąc temu trójka kibiców rozpoczęła próby do spektaklu realizowanego przez Teatr Żydowski. Idea była taka, by rozwiewać uprzedzenia i łamać stereotypy narosłe przez lata między dwiema społecznościami: kibiców i Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowo do słowa – historie ocalone od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 21:30
Żyli w czasach głębokiego socjalizmu. Dla współczesności ich opowieść będzie z pewnością sentymentalno-kronikarska. Wielu z nich to, co pisze o sobie, oplata w wycinki z gazet i wydarzenia, które działy się w tamtym czasie w Polsce.
rozwiń zwiń