Niezwykły umysł w chorym ciele. Historia Marcina Panka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 19:00
Marcin Panek - bohater reportażu - cierpi na porażenie mózgowe, studia skończył jednak z wyróżnieniem. - Choroba pozbawiła mnie całkowicie równowagi, co w dużym stopniu utrudnia codzienną egzystencję. Patrząc na mnie ciężko jest domyślić się, że uczę milionerów, jak mają sprzedawać swoje produkty - przyznaje.
Audio
  • "Inny dla innych" Joanna Sikora (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: saoirse2013/Shutterstoc

Pisaniem zawodowo zajmuje się 12 lat. Jest autorem setek artykułów. Jego przemówienia są odczytywane m.in. w Tajlandii, a pisane w małej podsuwalskiej wsi, gdzie nie ma nawet sklepu, a na wizytę hydraulika trzeba czekać kilka miesięcy.

Marcin Panek napisał powieść o starożytnym Sumerze i szuka wydawcy. W reportażu opowiada o swoich pasjach, a także o przezwyciężaniu stereotypów, które kładą się cieniem na funkcjonowaniu, także zawodowym, osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Inny dla innych"
Autor reportażu: Joanna Sikora
Data emisji: 27.12.2017
Godzina emisji: 18.13

gs/kk

Czytaj także

Rzucił wyzwanie niepełnosprawności

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 20:40
Sebastian Grzywacz jest niewidomy od 7 lat, wzrok stracił w wypadku komunikacyjnym. Samotnie opiekuje się swoim sześcioletnim synem Frankiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze to dbać o siebie i innych

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 15:30
Katarzyna Hajduga jest terapeutką, która pokonała swoją niepełnosprawność. Jest absolwentką liceum medycznego we Wrocławiu, terapeutką pracy z ciałem i holistycznych metod pracy. 
rozwiń zwiń