X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miejsce, gdzie walka z ogniem to tradycja

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 18:30
Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu Kujawskim istnieje już 130 lat. Tradycja ma się dobrze, bo młodzi ludzie chcą należeć do jednostki. 
Audio
  • Miejsce, gdzie walka z ogniem to tradycja (Reportaż/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Anna Nahabed/Shutterstock.com

Szkolą się nie tylko w gaszeniu pożarów, ale w ratownictwie medycznym, nurkowaniu głębinowym i w wielu innych dziedzinach. Mają wspaniałe muzeum strażackie, bardzo dobrą orkiestrę wielopokoleniową i zapał do działania. Są rodziny, które " z dziada, pradziada" działają w straży. To dla nich prawdziwy powód do dumy.

– Mój ojciec był członkiem OSP po wojnie, moja matka też. Pisał o nich "Dziennik wieczorny". Od małego jeździłem do pożarów ze strażakami, uczyłem się pożarnictwa – mówi Zbigniew Wiśniewski, naczelnik OSP w Solcu Kujawskim.

Strażacy z Solca Kujawskiego są niezwykle ważną częścią swojej lokalnej społeczności. Zapraszamy do wysłuchania poświęconego im reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Teraz my"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 3.01.2018
Godzina emisji: 18.14

ml

Czytaj także

Do czego prowadzi agresja na drodze?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 18:30
O zjawisku agresji za kierownicą mówi się od dawna. Jeździmy niebezpiecznie, nie przestrzegamy przepisów ruchu drogowego, zajeżdżamy drogę i parkujemy tak, że zastawiamy innym przejazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom dla doświadczonych wojną

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 18:30
Pięć polskich rodzin z ogarniętego wojną Donbasu przyjmie Krzywaczka w gminie Sułkowice. Dziewiętnaście osób zamieszka w budynku byłego przedszkola, ale wymaga on remontu.
rozwiń zwiń